Uzzini, kuras automašīnas Latvijā zog visvairāk

2007. gada 12. oktobris plkst. 9:03
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Uzņēmums Autonams apkopojis svaigāko statistiku par zagtajām automašīnām Latvijā. Uzzini, cik un kādas automašīnas nozagtas septembrī.

Saskaņā ar Autonams un LR Iekšlietu ministrijas datiem šā gada septembrī Latvijā kopumā nozagti 156 transportlīdzekļi. No tiem 132 bijušas vieglās automašīnas, 9 motocikli, 12 kravas mašīnas, 2 piekabes un viens autobuss.

No vieglajām automašīnām visvairāk septembrī tika nozagtas Vācijā ražotās: 30% WV, 24% Audi un 12% BMW markas vieglās automašīnas. Zagļu skatījumā populārākie modeļi - VW GOLF, VW PASSAT, Audi A6.

Edvīns Panders, „Autonams” pārdošanas daļas vadītājs: „Visvairāk Latvijā tiek zagtas Vācijā ražotas automašīnas, kas skaitliski arī visvairāk piedalās ceļu satiksmē un pēc to rezerves daļām tirgū ir liels pieprasījums. Transportlīdzekļi tiek zagti, galvenokārt, lai vēlāk tos izjauktu un pārdotu rezerves daļās.

Zagļiem galvenais ir, lai noskatīto automašīnu varēti nozagt ātri un nepievēršot apkārtējo uzmanību. Tādēļ pēc izlaiduma gada zagļi dod priekšroku līdz 1998.gadam ražotajām automašīnām, jo tās visbiežāk nav aprīkotas ar pietiekami drošām aizsardzības sistēmām, kā rezultātā tās nav sarežģīti nozagt.

Tomēr Latvijā arī gados jaunas automašīnas tiek zagtas, neskatoties, ka tās ir aprīkotas ar ražotāja uzstādītajām pretzagšanas tehnoloģijām. Tas tikai vēlreiz apliecina, ka šo automašīnu īpašniekiem ir jāpievērš uzmanība papildu aizsardzības nodrošinājumam, kas maksimāli tos pasargā no zagļiem un iespējamajiem zaudējumiem, kas rastos nozagšanas rezultātā.”

Šogad septembrī visvairāk ir nozagtas VW markas automašīnas, kopumā 40. Visvairāk zagtie modeļi: 17 VW GOLF, no kuriem 60% izlaiduma gads ir līdz 1998.gadam, 8 VW PASSAT, 6 VW MULTIVAN.
Otra zagtāko automašīnu grupa ir AUDI. Tās septembrī tika nozagtas 32 reižu. Starp visbiežāk zagtajiem modeļiem var minēt 10 AUDI A6 un 6 AUDI A6 Avant. Pagājušo mēnesi 16 reižu nozagti BMW markas transportlīdzekļi.

Starp jaunajām automašīnām tika nozagts 2007. izlaiduma gada FORD FIESTA, PORSCHE CAYENNE, 2006.gada BMW 320, CHEVROLET AVEO, HYUNDAI ELANTRA, SEAT CORDOBA, SUBARU IMPREZA, WV POLO UN 2005.gada AUDI A3.

Noslēdzoties motociklu sezonai, tika nozagti 9 motocikli. Populārākās markas SUZUKI un HONDA.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām