Vācieši atbrīvojas no ogļūdeņražiem 

Valsts lielākā energokompānija cieš zaudējumus no fosilajiem kurināmajiem, otrdien raksta laikraksts Dienas Bizness. 

Didzis Meļķis, 02.12.2014

Energokompānija E.ON paziņojusi par biznesa stratēģijas maiņu, kas ekonomikai un biznesam veltītos globālajos medijos raksturota kā dramatiska. Pati kompānija paziņojumā to dēvē par «loģisku konsekvenci».

Runa ir par kompānijas paziņojumu nošķirt atsevišķā, biržā kotētā kompānijā enerģijas ražošanu, globālo elektroenerģijas tirdzniecību un attiecīgo pētniecību. Par «Jauno kompāniju» pagaidām dēvētā nošķirtā daļa pāries E.ON akcionāru īpašumā.

Kompānija ziņo, ka norakstīs aktīvus 4,5 miljardu eiro vērtībā, kas šā gada bilancē nozīmēs ievērojamus zaudējumus. Tomēr arī šī ziņa nespēja negatīvi ietekmēt Frankfurtē kotētās kompānijas akcijas cenu, un investori reaģēja pēc principa, ka labāks ir šausmīgs gals nekā bezgalīgas šausmas – vērtības 6,3% palēciens bijis straujākais divu gadu laikā.

Industrijas eksperti aģentūrai Bloomberg komentē, ka E.ON rīcība varētu pamudināt arī tās konkurentus – vācu RWE – izvēlēties līdzīgu taktiku. Katrā ziņā ir redzams, ka lielāka skaidrība par kompānijas nākotni ir tas, ko sagaida akcionāri. Jaunā kompānija no E.ON esošajiem aktīviem tiks izveidota 2016. gadā. Pašam «īstajam» E.ON tas nozīmēs brīvākas rokas un skaidrāku fokusēšanos uz atjaunojamajiem energoresursiem (AER), elektroenerģijas piegādi un pārdošanu mājsaimniecībām un biznesa klientiem.

Visu rakstu Vācieši atbrīvojas no ogļūdeņražiem lasiet otrdienas, 2. decembra, laikrakstā Dienas Bizness (7. lpp.)!