Jaunākais izdevums

Vācijas parlamentā ceturtdien notikušas debates par likumprojektu, kas noteiktu kvotas sieviešu skaitam uzņēmumu valdēs.

Likumprojekts paredz, ka uzņēmumos, kuru valdēs ir vairāk par trim vadītājiem, vismaz vienam no šiem vadītājiem jābūt sievietei.

Likumprojekts ir vēl stingrāks pret uzņēmumiem, kuros vairumu akciju kontrolē federālā valdība. Šajos uzņēmumos valdē būtu jābūt vismaz vienai sievietei pat, ja valdē it tikai trīs cilvēki.

Uzņēmumiem būtu jāsniedz konkrēti paskaidrojumi, ja viņi neplāno iekļaut sievietes savās valdēs, divos nākamajos augstākajos vadītāju līmeņos un uzraudzības padomēs.

Vācijas ģimeņu lietu ministre Franciska Gifeja norādīja parlamentam, ka pašreiz valdēs tikai nedaudz vairāk par 10% locekļu ir sievietes. Ministre sacīja, ka tas ir apkaunojoši, salīdzinot ar citām valstīm.

Opozīcija savukārt kritizēja likumprojektu.

Labējā eiroskeptiķu partija "Alternatīva Vācijai" (AfD) pārmeta valdībai, ka tā ar valsts iejaukšanos vēlas uzspiest ideoloģiskas idejas.

Liberālā Brīvo demokrātu partija (FDP) norādīja, ka kvotas reprezentē jaukšanos uzņēmējdarbības brīvībā, un aicināja strādāt pie tā, lai atvieglotu sievietēm darba un ģimenes dzīves līdzsvarošanu.

Uzņēmumu uzraudzības padomes Vācijā jau ir pakļautas kvotām. Noteikta izmēra uzņēmumiem, galvenokārt uzņēmumiem ar vairāk nekā 2000 darbinieku uzraudzības valdēs 30% jābūt sievietēm.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Vācija ar likumu noteiks, ka biržā kotētajos uzņēmumos valdēs jābūt pārstāvētām sievietēm

LETA/AFP, 06.01.2021

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vācijā lielajiem uzņēmumiem, kuru akcijas tiek kotētas biržā, būs jānodrošina, ka to valdēs ir pārstāvētas sievietes, paredz jauns likumprojekts.

Likumprojekts, par kuru Vācijas koalīcijas valdība vienojās trešdien, noteic, ka uzņēmumiem, kuru akcijas tiek kotētas biržā un kuru valdē ir vismaz četri locekļi, vismaz vienam no šiem locekļiem jābūt sievietei.

Likumprojekts tiks iesniegts parlamentā.

Vācijas tieslietu ministre Kristīne Lambrehta žurnālistiem sacīja, ka šis likumprojekts sūta "ļoti spēcīgu signālu", un aicināja uzņēmumus "izmantot iespēju, ko sniedz augsti kvalificētas sievietes".

"Mēs varam parādīt, ka Vācija ir ceļā uz kļūšanu par modernu sabiedrību, kas būs piemērota nākotnei," sacīja Vācijas ģimeņu lietu ministre Franciska Gifeja.

Vācija, kas ir Eiropas lielākā ekonomika, atpaliek no citām valstīm, kad runa ir par sieviešu pārstāvniecību augstos amatos.

Komentāri

Pievienot komentāru