Vācijā skolēniem un skolotājiem aizliedz «draudzēties» Facebook

2013. gada 22. oktobris plkst. 12:45
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Vācijas Reinzemes-Pfalcas (Rheinland-Pfalz) federālās zemes amatpersonas pieņēmušas lēmumu aizliegt skolotājiem un skolēniem būt «draugiem» sociālajā tīklā Facebook. Pieeja fotogrāfijām un ierakstiem sociālajos tīklos traucē skolēniem un skolotājiem uzturēt savstarpējas profesionālas attiecības, uzskata Reinzemes-Pflacas amatpersonas, raksta The Local.

Skolu izglītojošā loma nav savienojama ar Facebook biznesa modeli, kas paredz ievākt sociālā tīkla privātos datus komerciālām vajadzībām, norādījis valsts datu aizsardzības komisārs Edgars Vāgners (Edgar Wagner). Viņš pauda, ka pastāv arī daudzi citi veidi, kā skolēni un skolotāji var sazināties. Reinzemes – Pfalcas federālās zemes izglītības ministrs norādīja, ka skaidros skolām jaunos noteikumus speciālos bukletos. Tostarp šajā federālajā zemē skolotājiem liegts arī izmantot sociālo tīklu atzīmju paziņošanai, mājasdarbu uzdošanai un ekskursiju plānošanai skolā.

Arī citās Vācijas federālajās zemēs ir stingri noteikumi, kā var komunicēt skolēni un skolotāji. Piemēram Bādenē – Virtembergā skolās ir aizliegts lietot sociālos tīklus, savukārt Saksijas amatpersonas izstrādā līdzīgus noteikumus. Šlēsvigā-Holšteinā pasniedzējiem liegts izmantot sociālos tīklus, lai plānotu skolas ekskursijas kā arī paziņotu par atzīmēm. Tomēr Reinzemes-Pfalcas aizliegums «draudzēties» Facebook ir līdz šim bargākais, kas pieņemts attiecībā uz sociālo tīklu lietošanu skolās.

Populārākās ziņas

Nepalaid garām