Vācijas biznesa žurnāls: airBaltic desmitā lielākā zemo cenu lidsabiedrība Eiropā 

Vācijas biznesa žurnāls Wirtschaftwoche ierindojis Latvijas aviokompāniju airBaltic desmit lielāko Eiropas lidsabiedrību TOP 10, kas lidojumus piedāvā par zemām cenām, Latvijas nacionālo lidsabiedrību ierindojot desmitajā vietā.

Gunta Kursiša, 11.11.2011

Biznesa žurnāls atzīmē, ka airBaltic ar aptveni deviņiem simtiem lidojumu nedēļā nedaudz atpaliek no vācu GermanWings, kas ierindojusies lielāko Eiropas zemo cenu aviokompāniju saraksta devītajā vietā.

Astotajā vietā šajā sarakstā atrodas aviokompānija Wizz, septītajā vietā – Vueling. Žurnāla mājas lapā nav pieejama informācja par to, kura aviosabiedrība atrodas sestajā vietā. Par piekto lielāko lidsabiedrību minētajā kategorijā atzīta Aer Lingus, par ceturto – Norwegian Shuttle, saraksta trešo vietu dala Skandināvu Flybe un Vācijas Air Berlin, par otru lielāko aviokompāniju atzīta Easyjet, bet pirmo vietu aizņem īru Ryanair.

airBaltic ieguvusi Eiropas Reģionālo aviokompāniju asociācijas (ERA) Gada aviokompānijas 2009/2010 balvu, 2010. gadā – Air Transport World Fēniksa balvu par izcilību uzņēmējdarbības restrukturizēšanā, un šī gada vasarā saņēma anna.aero ANNIE balvu kā Eiropas lielājā valsts aviokompānija pēc jaunatvērto reisu skaita. Lidsabiedrība saņēmusi arī tendenču noteicēja balvu Pacesetter Award 2010 vispasaules zemo cenu aviokompāniju apbalvojumā The Budgies World Low Cost Airline Awards par sasniegumiem hibrīdas aviokompānijas statusā.

airBaltic pārvadāto pasažieru skaits pērn bija vairāk nekā 3,2 miljoni. Tās flotē ir 34 lidmašīnas: sešas Boeing 737-500, astoņas Boeing 737-300, divas Boeing 757-200, desmit Fokker 50 un astoņas Bombardier Q400 Next Gen.

airBaltic galvenie akcionāri ir Latvijas valsts (52,6% akciju) un SIA Baltijas aviācijas sistēmas (47,2% akciju).