Būve

Vācijas celtnieki baidās no ķīniešu invāzijas

Lelde Petrāne, 07.02.2011

SXC

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Vācijas būvniecības kompānijas un arodbiedrības baidās no ekonomiskās katastrofas, ja spēkā stāsies jauna Eiropas Savienības direktīva. Tā ļaus starptautiskajām kompānijām importēt pašām savus darbiniekus no dažādām valstīm, ziņo thelocal.de.

Vācijas Celtnieku arodbiedrība (IG Bau) un Vācijas Centrālā būvasociācija (ZDB) paudušas bažas, ka lētais darbaspēks, direktīvai, kuru šobrīd apspriež Eiropas parlamentā, stājoties spēkā, varētu tikt importēts no Ķīnas.

ZDB prezidents Hans Hartvigs Lovensteins (Hans-Hartwig Loewenstein) sacījis: «Mūsu tirgus būs uz sabrukuma sliekšņa. Tai būs katastrofālas sekas uz vidēja lieluma uzņēmumiem.»

Lovensteins stāstījis, ka Ķīnā ir 40 miljoni jaunu, neprecētu vīriešu, no kuriem simtiem tūkstoši varētu ierasties strādāt Eiropas būvlaukumos.

«Vācijas valdība mūs pietiekami neatbalsta,» sūdzējies Lovensteins, piebilstot: «Un galvenā problēma ir tā, ka Eiropas Komsijai neinteresē Vācijas vidējā lieluma uzņēmumi.»

Pašlaik Vācijas būvniecības nozarē strādā 700 tūkstoši cilvēku. Viņiem ir minimālā alga 10,90 eiro stundā Vācijas rietumos un 9,50 eiro stundā austrumos. Taču Rumānijas kompānija varētu nodarbināt ķīniešus par Rumānijas minimālo algu 175 eiro mēnesī, un likt viņiem strādāt Vācijas celtniecības objektos.