Vācijas nekustamā īpašuma tirgus pēc straujā pieauguma var piedzīvot kritumu

2017. gada 13. decembris plkst. 11:01
Autors: Žanete Hāka
Dalies ar šo rakstu

Vācijas investoru ieguldījumi komerciālajā nekustamajā īpašumā šogad sasnieguši augstāko apmēru kopš vismaz 2007.gada, raksta Bloomberg.

Tomēr nākotne vairs neizskatās tik spīdoša un tuvākajos 12 mēnešos darījumu skaits varētu ievērojami samazināties. No vienas puses, tirgus ir izpārdots, un no otras puses, cenu līmenis šobrīd ir sasniedzis tik augstu atzīmi, ka vairs nav pievilcīgs augsta ienesīguma medniekiem.

Saskaņā ar Savills Immobilien Beratungs-GmbHekspertu teikto, cenas šogad ir augušas tik strauji, ka īpašniekus sāk pārņemt vēlme pārdot savus īpašumus un saņemt peļņu. Tajā pašā laikā daļa investoru vēl turpina iepirkties. Tādējādi kompānija prognozē, ka šogad darījumu apjoms sasniegs 60 miljardus eiro, bet nākamgad – aptuveni 50 miljardus eiro.

Citu kompāniju ekspertu prognozes ir līdzīgas. Colliers paredz 55 miljardus eiro šogad un nedaudz mazāk nākamgad, bet BNP Paribas Real Estate prognozē 58 miljardus eiro šogad, bet nākamgad – zem 50 miljardiem eiro.

Saskaņā ar VDP-Research aplēsēm, trešajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, biroju īpašumu cenas pieauga par 9,5%.

Dalies ar šo rakstu