Vācijas regulators sāk izmeklēšanu pret Facebook par datu aizsardzības noteikumu pārkāpumiem

2016. gada 02. marts plkst. 15:50
Autors: LETA--AFP
Sadaļa: Internets
Dalies ar šo rakstu

Vācijas Federālais karteļu apkarošanas birojs trešdien paziņoja, ka sācis izmeklēšanu pret ASV sociālās komunikācijas gigantu Facebook saistībā ar aizdomām, ka tas izmanto dominējošo tirgus stāvokli, lai pārkāptu datu aizsardzības noteikumus.

Birojs norāda, ka tas sācis izmeklēšanu pret Facebook Inc., uzņēmuma Īrijas struktūrvienību un Facebook Germany GmbH.

«Birojs izmeklē aizdomas, ka ar pakalpojuma specifiskajiem noteikumiem attiecībā uz lietotāju datu izmantošanu Facebook ļaunprātīgi izmantojis dominējošo stāvokli sociālo tīklu tirgū,» vēsta birojs.

Tāpat birojs skaidro, ka tādiem ar reklāmām finansētiem interneta pakalpojumiem kā Facebook lietotāju dati ir ārkārtīgi svarīgi.

«Tāpēc ir svarīgi arī noskaidrot tirgus stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas kontekstā, vai patērētāji ir pietiekami informēti par datu ievākšanas veidu un apjomu,» norāda birojs.

Lai piekļūtu sociālajam tīklam, lietotājiem vispirms nepieciešams piekrist viņu datu apkopošanai un izmantošanai, akceptējot pakalpojuma nosacījumus. Taču lietotājam ir grūti izprast un novērtēt viņu akceptēto nosacījumu vērienu, ziņo Vācijas Federālais karteļu apkarošanas birojs.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds