Vācu energomilža meita Danpower plāno ekspansiju Baltijā 

Filiāle Tallinā un komunālā siltumapgādes uzņēmuma iegāde Veru pilsētā esot tikai pirmais solis vācu energouzņēmuma ekspansijai Baltijas valstīs, raksta žurnāls Energiequelle.

Līva Melbārzde, 23.11.2012

Danpower ir Austrumvācijā bāzēts uzņēmums ar aptuveni 135 milj. eiro gada apgrozījumu, kas nodarbojas galvenokārt ar siltumapgādi, liekot uzsvaru uz biomasas izmantošanu. Jāpiebilst, ka Danpower ir ievērojami lielāka vācu energouzņēmuma Stadtwerke Hannower, kas pazīstams arī ar zīmolu enercity, meitasuzņēmums. Stadtwerke Hannover ir viens no lielākajiem komunālo pakalpojumu sniedzējiem Vācijā, kura gada apgrozījums sasniedz 2,7 miljardus eiro.

«Tallina ir mūsu pirmā filiāle ārzemēs. Mēs esam attīstījuši ievērojamu biomasas izmantošanas kompetenci, bet tā kā uzskatām, ka siltumapgādes tirgus Vācijā ilgtermiņā saruks, skatāmies pēc iespējām ārzemēs,» skaidro Danpower vadītājs Manfreds Šīle. «Gan Danpower, gan enercity Igaunijas uzņēmuma iegāde ir tikai pirmais solis, plānojam arī iesaistīties citos projektos Baltijā. Igaunijā mūs kā investorus uzņēma ļoti draudzīgi un mēs varējām pārliecināties par to, ka Igaunijā valda pozitīvs un drošs investīciju klimats. Mūs interesē arī citi atjaunojamās enerģijas projekti, piemēram, vēja parki. Pirmās sarunas jau ir sākušās,» tā enercity valdes priekšsēdētājs Mihaels Feists.