Vācu uzņēmējiem Baltijas valstīs krīze aiz muguras

2011. gada 09. maijs plkst. 17:22
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Vācu uzņēmēji Igaunijā, Latvijā un Lietuvā izjūt augšupeju un plāno turpmākās investīcijas uzņēmuma un darbaspēka konkurētspējas paaugstināšanā, secināts Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kameras Igaunijā, Latvijā, Lietuvā (AHK) konjunktūras aptaujā, kurā piedalījās kopumā 97 uzņēmumi.

Jau iepriekšējā gada aptaujā novērotas pirmās konjunktūras uzlabošanās pazīmes, kas nostiprina vācu investoru Igaunijā, Latvijā un Lietuvā šā gada pārliecību par nākotni. Vairāk nekā 60% uzskata, ka gada laikā makroekonomiskā situācija uzlabosies. Tomēr pašreizējais noskaņojums vēl esot piesardzīgs.

Latvijā vairākums vācu uzņēmēju ir apmierināti ar sasniegto. Respondenti visās trīs valstīs uzskata, ka uzņēmuma turpmākie gadi būs veiksmīgi. Savukārt vairāk nekā 90% prognozē turpmāku uzņēmējdarbības uzlabošanos vai vismaz ilgstošu stabilu attīstību.

Turpmākā attīstība būšot lielā mērā atkarīga no norisēm lielāko tirdzniecības partneru tirgos, līdz ar to arī no situācijas Vācijas tirgū. Atsevišķiem uzņēmumiem 2010.gadā izdevies palielināt eksporta apjomus uz Vāciju vai vismaz atkārtoti uzrādīt iepriekšējā gada skaitļus. Uzņēmumi prognozē līdzīgu attīstību arī šim gadam.

Gandrīz 85% respondentu apsver iespēju palielināt savas investīcijas gada laikā vai vismaz saglabāt iepriekšēja gada līmeni. Katrs trešais uzņēmums vēlas paplašināt darba vietas.

Uzņēmēji arī prasa skaidru ilgtermiņa stratēģiju ekonomiskās politikas attīstībai, kas sekmētu konkurētspējas paaugstināšanu un nodrošinātu ilgtspējīgu un stabilu izaugsmi Baltijas valstīs. Tāpat tiek akcentēts valstu un reģiona attīstības vīzijas trūkums.

Par spīti esošajiem trūkumiem Baltijas valstīm kā investīciju reģionam vēl aizvien ir augsti pievilcības rādītāji salīdzinājumā ar citām Centrālās un Austrumeiropas valstīm, salīdzinājumā ar Vāciju un Ķīnu.
 

Dalies ar šo rakstu