Vai zini, kur Tavs auto ir visapdraudētākais?

2007. gada 16. oktobris plkst. 15:29
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Rīgas Galvenās policijas pārvaldes Automašīnu zādzību apkarošanas nodaļas priekšnieks Andris Stūrainis sarunā ar Db.lv atklāja, kurās vietās Rīgā automašīnas tiek zagtas visvairāk.

Autozagļu visiecienītākās vietas ir tirdzniecības centri un automašīnu stāvvietas pie mājām nakts stundās, sarunā ar Db.lv pastāstīja Rīgas Galvenās policijas pārvaldes Automašīnu zādzību apkarošanas nodaļas priekšnieks Andris Stūrainis. Policija panākusi vienošanos ar tirdzniecības centru Spice, ka tiks pilnveidota videonovērošanas sistēma tā automašīnu stāvvietās, jo līdz šim bijušas vietas, kuras videonovērošana nav ķērusi.

No pieredzes varu pateikt, ka autozagļu grupējumiem ir savas iecienītākās vietas Rīgā. Vienlaikus viņi arī rēķinās, ka mēs viņus vērojam. Ja mēs redzam, ka kādā vietā vairāk sākt zagt automašīnas, tad mēs tai pievēršam lielāku uzmanību, stāstīja A. Stūrainis.

Viņš atzina, ka viennozīmīgi iecienītākās autozagļu vietas Rīgā ir tirdzniecības centri, īpaši lielākie, kur ir vislielākā automašīnu koncentrācija: „Spice, Alfa, Maximas – tie ir tirdzniecības centri, kur vakara pusē ir vislielākais automašīnu daudzums. Turklāt ne tikai vakarā, arī dienā tur ir pilns ar automašīnām un autozagļiem ir liela izvēle. Mēs esam runājājuši ar Spices un vairāku citu tirdzniecības centru vadībām. Spicē mēs tikām uzklausīti un tiks pilnveidota videonovērošanas sistēma šajā tirdzniecības centrā, tādējādi atvieglojot mūsu darbu šajā veitā, jo stāvlaukums paplašinās, bet ir vietas, kuras videonovērošana neķer. Jāatzīmē, ka ir bijuši ļoti daudz gadījumi, kad, tieši pateicoties videonovērošanas ierīcēm, kas ir uzstādītas tirdzniecības centros, mums izdevies aizturēt grupējumus, kas nodarbojas ar automašīnu zādzībām.”

Atbildot uz jautājumu, vai videonovērošans sistēmas pilnveidošana bijusi policijas vai Spices vadības iniciatīva, A. Stūrainis stāstīja: „Protams, ka tā bija mūsu iniciatīva, jo Spicē atbild par to, kas ir iekšienē, viņi neatbild par autotransportu, kas ir novietots blakus tirdzniecības centram. Visvairāk šo jautājumu risināšanā esam ieinteresēti mēs.” Vienlaikus viņš atzina, ka ne visu Rīgas tirdzniecības centru vadība ir saprotoša, runājot par autozādzību novēršanu. Atbildot uz jautājumu, kuru tirdzniecības centru vadība nav bijusi atsaucīga, A. Stūrainis sacīja: „Man negribētos konkretizēt, bet pirms kāda laika ir bijušas problēmas ar vairākiem tirdzniecības centriem.”

Tomēr autozagļu iecienītas vietas ir ne tikai tirdzniecības centri, bet arī automašīnu stāvvietas pie daudzdzīvokļu mājām, īpaši nakts laikā.

„Šogad mēs redzam, ka lielākā daļa no automašīnām nozagta tieši naktīs vietās, kur automašīnas atrodas bez apsardzes, piemēram, māju pagalmos. Tās ir visiecienītākās vietas, tur nav nekā pārdabiska. Tas ir pats par sevi saprotams, ka visvienkāršāk automašīnu nozagt ir tad, kad to neviens nepieskata,” akcentēja A. Stūrainis.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām