Vairāk interesē mazās biroju platības

2011. gada 19. oktobris plkst. 15:37
Dalies ar šo rakstu

Biroju nomas tirgus šā gada trešajā ceturksnī nebija pārlieku aktīvs, kas ir skaidrojams ar atvaļinājumu laiku, ziņo Ober Haus Real Estate.

Biroju vidējās nomas maksas ir palikušas nemainīgas, taču veiksmīgāko biroju ēku īpašnieki ir paaugstinājuši nomas maksas par vienu, diviem eiro par kvadrātmetru. Pēc šīs kompānijas datiem, A klases biroju nomas maksas bijusi no 8 līdz 12 eiro/m2, augstākā nomas maksa par A klase biroju bija 16 eiro/m2. Savukārt B klases biroju nomas maksas bija 5 – 8 eiro/m2. C klases biroju segmentā nomas maksas ir robežās no 3 līdz 5 eiro par kvadrātmetru.

Vidējās apsaimniekošanas izmaksas A klases biroju centros ir 0,85 – 2,0 eiro/m2, B klases ēkās –0,8 – 1,5 eiro/m2.

Aktivitāte biroju tirgū pārsvarā ir saistīta ar esošo nomnieku rotāciju. Lielāks pieprasījums ir pēc salīdzinoši mazām – 60 – 200 m2 – biroju telpām centrā un klusajā centrā. Potenicālie nomnieki vēlas, lai pie biroja būtu autostāvvietas. Šāds piedāvājums Rīgas centrā ir ierobežots. Jorpojām arī atsevišķas starptaustiskas kompānijas apsver iespēju atvērt Latvijā savu pirmo bāzes vietu. Tās interesējas par 1500 – 3000 kvadrātmetru lielām biroju telpām ar iespēju paplašināties.

Ober Haus novērojis, ka atsevišķi Krievijas investori ir interesējušies par biroju ēku iegādi.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām