Vairāk nekā 90 % skolēnu saņems bezmaksas augļus un dārzeņus

2011. gada 03. oktobris plkst. 15:16
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Atbalsta programmā Skolas auglis šajā mācību gadā iesaistījušās 687 mācību iestādes, kopā piesakot 145 126 skolēnus, kas ir vairāk kā 90% no Latvijas izglītības iestāžu 1.-9.klašu audzēkņiem.


Lauku atbalsta dienests (LAD) informē, ka augļu un dārzeņu produktu izdale skolās notiks trīs reizes nedēļā no 2011.gada 1.novembra līdz 2012.gada 9.martam.

LAD aicina integrēto augļu un dārzeņu audzētājus, kuri reģistrēti Lauksaimniecības produktu integrētās audzēšanas reģistrā, aktīvi iesaistīties programmā un nodrošināt Latvijas bērniem pie ikdienas uztura svaigus augļus un dārzeņus.

Atbalsta programmā noteiktās atbalsta likmes par 100 g augļu un dārzeņu (turpmāk – produktu) porciju ir šādas: par neiesaiņotiem produktiem - 0,10 Ls, par iesaiņotiem produktiem un neiesaiņotiem produktu asorti - 0,12 Ls, savukārt par iesaiņotiem produktu asorti - 0,13 Ls.

Atbalsta pretendenti – pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātāji papildus atbalsta likmei saņems PVN kompensāciju. Jau ziņots, ka programmas ietvaros pamatskolēni tiek nodrošināti ar bezmaksas augļiem un dārzeņiem.

Dalies ar šo rakstu