Vairākas slēpošanas trases Latvijā nedēļas nogalē plāno sākt darbību

2018. gada 10. janvāris plkst. 9:14
Autors: LETA
Sadaļa: Atpūta
Dalies ar šo rakstu

Vairākas slēpošanas trases Latvijā šajā nedēļas nogalē plāno sākt darbību, ja piepildīsies meteoroloģiskās prognozes par pietiekami zemu gaisa temperatūru, sacīja aptaujātie ziemas atpūtas un sporta kompleksu pārstāvji.

Cēsu apkārtnē Cīrulīšu pagastā esošā atpūtas kompleksa Žagarkalns pārstāvis Vadims Kameņevs informēja, ka līdz šim 7.janvārī bija vienīgā diena, kad atpūtas kompleksā Žagarkalns bija iespējams ražot sniegu. Vēlāk sekoja sniega ražošanai nelabvēlīgāki laika apstākļi, tāpēc pirmā sniega ražošana neilga vairāk par piecām stundām. Lai būt iespējams ražot sniegu, nepieciešama pietiekami zema gaisa temperatūra.

Vienlaikus Kameņevs piebilda - ja apstiprināsies meteoroloģisko staciju prognozes par pietiekami zemu gaisa temperatūru šajā nedēļā, brīvdienās Žagarkalna pirmā slēpošanas trase varētu tikt atvēra apmeklētājiem. Pagaidām nav zināms, vai tas notiks sestdien vai svētdien. Pēc Kameņeva teiktā, sniegu šādā laikā iespējams ražot, ja diennakti gaisa temperatūra ir no -4 grādiem.

Talsu novada Dziļlejās esošā Kamparkalns pārstāvji pastāstīja, ka arī šī slēpošanas trase apmeklētājiem šajā nedēļas nogalē varētu būt pieejama, ja meteoroloģiskās prognozes apstiprināsies. «Ir doma nedēļas vidū uzstādīt sniega pūtējus, un domājam svētdien vērt vaļā durvis,» sacīja Kamparkalns pārstāve, vienlaikus aicinot iedzīvotājus pirms tam vēl pārliecināties kalna mājaslapā, vai tas tā tiešām būs noticis un trase nedēļas nogalē tiešām ir vaļā.

Kamparkalnā aģentūrai LETA sacīja, ka gaisa temperatūrai ir jābūt pēc iespējas zemākai, sākot no -3 grādiem pietiekami ilgu laiku, lai varētu sākt pūst sniegu. Līdz šim Kamparkalnam nebija iespēju sākt sezonu, jo gaisa temperatūra nebija atbilstoša.

Engures novada Dižkalnos esošā atpūtas kompleksa Milzkalns administrators Jānis Behmanis teica, ka Milzkalns slēpošanas trase apmeklētājiem varētu būt pieejama nedēļas nogalē, ja būs sinoptiķu solītie «mīnusi». «Šodien vai rīt mēs varētu sākt pūst sniegu, ja parādīsies mīnusiņi,» sacīja Behmanis, skaidrojot, ka sniega pūtējus iespējams darbināt, tiklīdz gaisa temperatūra nokrītas līdz -2 vai - 2,5 grādiem.

Viņš arī piebilda, ka apmeklētāji ļoti gaida, kad Milzkalnā sāksies slēpošanas sezona un klienti ir izrādījuši interesi, zvanot pa telefonu, lai noskaidrotu, kad trase varētu vērt vaļā durvis. Tāpat slēpotājgribētāji aktīvi seko līdzi sinoptiķu prognozēm.

Savukārt Ozolkalns sociālajā tīklā Facebook izvietotā informācija liecina, ka tā pirmā trase tiks atvērta nākamnedēļ trešdien, 17.janvārī, plkst.14, ja laika prognoze būtiski nemainīsies. Sākumā varētu darboties Zaļā trase un krēslu pacēlājs.

Smeceres sils vadītājs Gunārs Ikaunieks pauda cerību, ka ceturtdien, 11.decembrī, Smeceres silā varēs sākt ražot mākslīgo sniegu, kam nepieciešami vismaz -4 grādi. «Jāskatās, cik lieli mīnusi būs. Ja sinoptiķu prognozes piepildīsies, trasi varēsim atvērt svētdien, nodrošinot iespēju slēpot,» viņš sacīja. Pēc Ikaunieka teiktā, sākotnēji trase varētu būt kilometru gara, bet pēcāk tās garums varētu sasniegt 2,5 kilometrus un vairāk, ja būs pietiekami zema gaida temperatūra.

Viņš teica, ka Smeceres sils sezonu jau bija paspējis atklāt pagājušajā mēnesī, kad no 2.decembra Smeceres silā bija iespējams slēpot, pateicoties dabīgajam sniegam. Taču laika apstākļu dēļ apmēram desmit dienas trase nedarbojas. Arī šobrīd cilvēki interesējas, vai nedēļas nogalē varēs slēpot, jo nelielais sniega daudzums, kā arī sinoptiķu ziņošana par ziemas atsākšanos vieš cerības.

Dalies ar šo rakstu