Valdība atbalsta atlaižu piešķiršanu jaunajiem avioreisiem

2007. gada 14. augusts plkst. 16:15
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Otrdien, 14. augustā valdība atbalstījusi Satiksmes ministrijas iniciatīvu piešķirt atlaides aviopārvadātājiem jaunajos maršrutos. Vienošanās panākta par mazāku atlaižu apjomu - 40 %, nekā sākotnēji prasīts.

Satiksmes ministrija norāda - atlaižu piešķiršana pārvadātājiem jaunajos maršrutos dos labākus rezultātus, ja tiks ieviesta tūrisma sezonas laikā, tāpēc šis jautājums valdībā tika virzīts steidzamības kārtībā.

Satiksmes ministrija rosināja pirmos divus gadus jebkuram pārvadātājam, kas atklās jaunus regulāros lidojumus, piešķirt 50 % atlaidi maksai par Latvijas Gaisa satiksmes un lidostas Rīga sniegtajiem pakalpojumiem.

Tiem pārvadātājiem, kas uzsāks jaunus regulāros lidojumus uz un no lidostas Rīga, maršrutos, kuros atklāšanas laikā lidojumi netiek veikti, minētā atlaide būtu jāpiešķir maksai par A/S Latvijas Gaisa satiksme sniegtajiem aeronavigācijas pakalpojumiem un maksai par lidostas Rīga sniegtajiem pakalpojumiem - maksai par skrejceļu izmantošanu, peronu stāvvietu lietošanu, drošības pasākumiem un citiem.

"Grozījumi sekmēs jaunu aviokompāniju piesaistīšanu lidostai Rīga. Tas ir veiksmīgs risinājums, lai jaunās aviokompānijas pirmajos darbības gados spētu nostiprināties un atklāt jaunus maršrutus. Ieguvēji būs gan lidosta, gan Latvijas iedzīvotāji, jo tas radīs plašākas iespējas nokļūt jaunos ceļojumu galamērķos, gan arī valsts, jo attīstīties tūrisms," iniciatīvu piešķirt atlaides pamato satiksmes ministrs Ainārs Šlesers.

Maksas atvieglojumu iecerēts piemērot tikai jaunajiem, nevis visiem konkrētā pārvadātāja veiktajiem maršrutiem. Turklāt atlaide attiektos tikai uz tām aviokompānijām, kurām tā šobrīd nepārsniedz 50% no šo pakalpojumu bāzes vērtības.

Atlaižu piešķiršanu paredz Satiksmes ministrijas sagatavotie grozījumi Ministru kabineta 2006.gada 5.decembra noteikumos Nr.991 Kārtība, kādā nosakāma maksa par aeronavigācijas un valsts akciju sabiedrības Starptautiskā lidosta Rīgapakalpojumiem, un maksas sadales kārtība.

Minētie grozījumi vēl ir jāsaskaņo ar Finanšu ministriju. Tāpat jāņem vērā Konkurences padomes izteiktie iebildumi.

 

Dalies ar šo rakstu