Valdība atbalstījusi atlaižu piešķiršanu jaunajiem avioreisiem

2007. gada 20. novembris plkst. 16:33
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Otrdien, 20. novembrī valdības sēdē atbalstīta Satiksmes ministrijas iniciatīva piešķirt 40 % atlaides aviopārvadātājiem jaunajos maršrutos, liecina ministrijas sniegtā informācija medijiem. "Grozījumi sekmēs jaunu aviokompāniju piesaistīšanu lidostai Rīga," akcentē satiksmes ministrs Ainārs Šlesers. 

Grozījumi Ministru kabineta 2006.gada 5.decembra noteikumos Nr.991 Kārtība, kādā nosakāma maksa par aeronavigācijas un valsts akciju sabiedrības Starptautiskā lidosta Rīga pakalpojumiem, un maksas sadales kārtība tika atbalstīti 12. novembra Ministru kabineta komitejas sēdē.

Noteikumu projekts paredz, ka jebkurš pārvadātājs, atklājot un veicot regulārus lidojumus tādā maršrutā uz lidostu Rīga un no tās, kurā lidojumu atklāšanas laikā regulāri lidojumi netiek veikti, pirmos divus gadus saņem 40% atlaidi maksai par Latvijas Gaisa satiksmes un lidostas Rīga sniegtajiem pakalpojumiem. Lidojuma maršrutam, par ko pārvadātājs saņem minēto atlaidi, jābūt ilgtermiņā rentablam.

„Grozījumi sekmēs jaunu aviokompāniju piesaistīšanu lidostai Rīga. Tas ir veiksmīgs risinājums, lai jaunās aviokompānijas pirmajos darbības gados spētu nostiprināties un atklāt jaunus maršrutus. Ieguvēji būs gan lidosta, gan Latvijas iedzīvotāji, jo tas radīs plašākas iespējas nokļūt jaunos ceļojumu galamērķos, gan arī valsts, jo attīstīties tūrisms,” iniciatīvu piešķirt atlaides pamato A. Šlesers.

Atlaides attiecīgajam gaisa pārvadātājam lidosta Rīga un valsts akciju sabiedrība Latvijas gaisa satiksme pārskata katra gada beigās par iepriekšējo gadu. Tās par iepriekšējo gadu nepārskata, ja ir pārkāpti atlaižu saņemšanas nosacījumi vai pārvadātājs otrajā gadā ir pārtraucis veikt regulāros lidojumus.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām