Nodokļi

Valdība grib ūdeni padarīt dārgāku

Māris Ķirsons, 21.09.2016

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Lēmumu par dabas resursu nodokļa likmju paaugstināšanu, tostarp ūdenim, kas papildu budžetā ienestu 9,1 milj. eiro, uzņēmēju iebildumu dēļ vēl nepieņem, bet dod nedēļu, lai slīpētu iesniegto paaugstinājuma tempu, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Tāds ir Ministru kabineta sēdes rezultāts, izskatot grozījumus dabas resursu nodokļa likumā. Vairāki uzņēmēji aicina dabas resursu nodokļa likmes paaugstinājumu padarīt lēzenāku, jo tās būs papildu izmaksas. Savukārt ogļūdeņražu ieguvēju organizācija lūdz atlikt šī dokumenta izskatīšanu, jo iecerētā nodokļa apmērs 15% apmērā būtībā pārvelkot svītru jebkādām turpmākām darbībām šajā jomā, turklāt vēl esot jāmaksā 15% liela nodeva. Sagaidāms, ka piedāvātais projekts vēl tiks slīpēts ne tikai ministriju dzīlēs, bet arī Saeimā.

Vislielākie ienākumi – 4,7 milj. eiro būtu no dabas resursu nodokļa par ūdens resursu izmantošanu elektroenerģijas ražošanai lielajās Daugavas HES.

Tiek piedāvāts arī būtiski palielināt dabas resursu nodokli 30-50% apmērā par ūdeņiem – gan avotu, gan pazemes. Šis piedāvājums nozīmē, ka valdība ar savu lēmumu sadārdzinātu ūdeni iedzīvotājiem, arī pārtikas ražotājiem un citiem šī resursa izmantotājiem.

Visu rakstu Valdība grib ūdeni padarīt dārgāku lasiet trešdienas, 21.septembra laikrakstā Dienas Bizness!