Būve

Valmierā būvēs daudzdzīvokļu īres namu

Dienas Bizness, 07.10.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Valmieras pilsētas pašvaldības 24.septembra domes sēdē deputāti vienbalsīgi atbalstīja lēmumu uzdot Valmieras pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrībai SIA Valmieras Namsaimnieks veikt daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas projektēšanas un būvniecības darbus ar mērķi normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā nodrošināt dzīvokļus īres piedāvājumam. Plānotā īres nama atrašanās vieta - teritorijā pie veikala Depo blakus Matīšu šosejai, informē pašvaldībā.

«Viena no pašvaldības autonomajām funkcijām ir sniegt palīdzību iedzīvotājiem dzīvokļa jautājumu risināšanā. Šobrīd jaunu speciālistu un darbaspēka piesaisti Valmieras pilsētai arvien vairāk apgrūtina dzīvokļu trūkums. Proti, jau vairākus gadus īres tirgū Valmierā apgrozījumā ik mēnesi ir aptuveni 10 dzīvokļu. Turklāt dzīvokļu īres maksa, neiekļaujot komunālos maksājumus, divistabu dzīvoklim veido 250-350 eiro. Pēc statistikas datiem dzīvokļu cenas Valmierā ir otras augstākās aiz Rīgas, sasniedzot 515 eiro/m2. Tāpat jāpiemin, ka pašreizējā likumdošana pašvaldībai liedz iespēju piešķirt apdzīvojamo platību iedzīvotājiem darbspējas vecumā ar stabiliem ienākumiem, kuri neatbilst kādai no sociāli mazaizsargātām grupām. Tā kā pašvaldības interesēs ir, lai pilsētā un ražotnēs netrūktu kvalificēta darbaspēka, kā arī lai valmieriešiem un potenciālajiem pilsētas iedzīvotājiem būtu nodrošināta iespēja īrēt apdzīvojamās platības, pēc ilgām diskusijām nolēmām problēmu risināt, deleģējot uzdevumu SIA Valmieras Namsaimnieks - uzsākt īres nama būvniecības projektu,» skaidro Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Šobrīd notiek darbs pie projekta nolikuma un tehniskās specifikācijas izstrādes, lai varētu uzsākt iepirkuma procedūru. Pagaidām plānots, ka īres namā varētu būt 150 dzīvokļu. To platība nebūs liela, proti, vienas istabas dzīvoklim 23-25 m2, divu istabu dzīvoklim 36-38 m2, bet trīs istabu dzīvoklim 46-48 m2, tādējādi veidojot tos kā pirmo dzīvesvietu tiem, kuri vēlas strādāt Valmierā un kuri vēl nav līdz galam izlēmuši, vai izvēlēties Valmieru par savu pastāvīgo dzīvesvietu. Aptuvenais īres ilgums būs pieci gadi, kā laikā jaunās ģimenes ir nostabilizējušās un sapratušas, kā un kur veidot savu nākotni.

Plānots, ka īres nama būvniecība varētu tikt pabeigta 2017.gadā.