Valmiera Glass grupas zaudējumi pērn sasnieguši 114,7 miljonus eiro 

AS Valmieras stikla šķiedra un tā meitasuzņēmumu (Valmiera Glass grupa) konsolidētais neto apgrozījums 2018. gadā sasniedza 114,2 miljonus eiro liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Žanete Hāka, 07.12.2019

Foto: Evija Trifanova/LETA

Salīdzinājumā ar 2017. gadu grupas neto apgrozījums ir samazinājies par 11,6 miljoniem EUR (9,2 %). Peļņa pirms procentu maksājumiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas (EBITDA) bija negatīva, proti, -98,6 miljoni eiro salīdzinājumā ar 18,4 miljoniem eiro vai 14,7 % EBITDA normas 2017. gadā.

Peļņa pirms procentu maksājumiem un nodokļiem (EBIT) sasniedza -114,7 miljonus eiro (7,5 miljoni eiro 2017.gadā). Grupas neto zaudējumi, kas attiecināmi uz grupas mātesuzņēmuma īpašniekiem 2018. gadā, bija 56,9 miljoni eiro.

Savukārt AS Valmieras stikla šķiedra apgrozījums sasniedza 90,55 miljonus eiro, salīdzinot ar 104 miljoniem eiro iepriekšējā gadā.

Šis negatīvais rezultāts ir saistīts ar sliktajiem grupas meitasuzņēmuma P-D Valmiera Glass USA Corp. darbības rādītājiem ASV, kā arī vienreizējām grāmatvedības korekcijām, piemēram, P-D Valmiera Glass USA Corp. materiālo un nemateriālo aktīvu uzskaites vērtības samazinājuma uzkrājuma palielinājums par 99,34 miljoniem eiro. 2018. gadā grupas mātesuzņēmuma AS Valmieras stikla šķiedra ražotie produkti tika eksportēti uz 47 pasaules valstīm, eksporta daļai sasniedzot 97 %.

Pārskata gadā galvenie grupas produktu noieta tirgi palika nemainīgi: 75% no kopējā produkcijas apjoma tika realizēts Eiropas Savienības valstīs, 12 % Ziemeļamerikā, 2 % NVS valstīs un 11 % pārējās eksporta valstīs.

Pārdošanas apjoma pieaugums fiksēts tādiem augstas pievienotās vērtības produktiem kā E-stikla šķiedras teksturētajiem audumiem un neaustajiem materiāliem ar termoizturību 600+°C, kā arī augsta silīcija satura stikla šķiedras neaustajiem materiāliem ar termoizturību 1000+°C. 2018. gadā šo produktu pārdošanas apjoms vidēji pieauga par 53% salīdzinājumā ar analogu periodu pērn. Pārējos produktu pārdošanas segmentos vērojama stabilitāte vai samazinājums.

2018. gadā Valmiera Glass grupā vidēji tika nodarbināti 1702 darbinieki, tostarp 1108 darbinieki AS Valmieras stikla šķiedra, 131 darbinieks Valmiera Glass UK Ltd. (Apvienotā Karaliste) un 463 darbinieki P-D Valmiera Glass USA Corporation (ASV).

“2018. gads bija viens no sarežģītākajiem uzņēmuma vēsturē, neskatoties uz to, esmu pārliecināts, ka divu gadu laikā uzņēmums būs tikpat stiprs kā iepriekš. Mūsu mērķis ir panākt investīciju līmeņa statusu pēc 24 mēnešiem, jo mums būs jārefinansē atlikušais bankas kredīts 2021. gada novembrī. Līdz tam mēs aktīvi strādāsim, lai nodrošinātu rentabilitāti, tirgus pozīciju un produktu kvalitāti, veiksim pasākumus mūsu ilgtermiņa attīstībai, lai mūsu akcionāri atkal varētu saņemt savu akciju novērtējumu, kas atbilst mūsu efektivitātei. Mēs pateicamies visiem kreditoriem un sadarbības partneriem par atbalstu šajā sarežģītajā periodā un mēs darīsim visu iespējamo, lai attaisnotu iesaistīto pušu gaidas,” stāsta AS Valmieras stikla šķiedra valdes priekšsēdētājs Stefans Jugels.

Grupas neauditēts 2018. gada finanšu pārskats tika publicēts šā gada 28. februārī, bet 25. aprīlī auditēta pārskata publicēšanas datums tika pārcelts, ņemot vērā auditoru papildu informācijas pieprasījumu ASV meitas uzņēmumā. Vēlāk, 17. jūnijā, AS Valmieras stikla šķiedra iesniedza pieteikumu tiesiskās aizsardzības procesa ierosināšanai un, pamatojoties uz to, paziņoja par pārskata publicēšanu 16. septembrī.

18. jūnijā tiesa pieņēma AS Valmieras stikla šķiedra pieteikumu un ierosināja tiesiskās aizsardzības procesa lietu, nosakot plāna izstrādes laiku līdz 19. augustam. 27. augustā Tiesa pagarināja termiņu tiesiskās aizsardzības pasākumu plāna izstrādāšanai un saskaņošanai ar kreditoriem līdz 19. septembrim, kas savukārt ietekmēja revidētā 2018. gada pārskata sagatavošanu un publiskošanu.

Tevi varētu interesēt

AS Valmieras stikla šķiedra sākusi augsta silīcija oksīda satura stikla kausēšanas krāsns...

AS Valmieras stikla šķiedra kopējās maksājumu saistības saskaņā ar grāmatvedības datiem patlaban...

AS Danske Bank un AS SEB banka jeb nodrošinātie kreditori ir uzteikuši...

Par AS «Valmieras stikla šķiedra» tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) uzraugošo personu Vidzemes...

AS Valmieras stikla šķiedra tiesā ir iesniegusi pieteikumu par tiesiskās aizsardzības procesa...

Nepalaid garām

Akciju sabiedrība "Meridian Trade Bank" 22. janvārī ir mainījusi nosaukumu uz "Industra...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

2019. gada desmit lielāko nekustamā īpašuma darījumu sarakstā Rīgā un Pierīgā ir ne...

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Ir būtiski runāt par privātās dzīves, interešu un plānu saskaņošanu ar darbu, nevis...

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Tiesvedību un to radīto sarežģījumu dēļ Lielupes apkaimē slēgtais restorāns "36.līnija" atsācis...

No šīs sadaļas

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties SIA "Dabas...

Divas jaunas komercķīlas vakar reģistrētas mehānisko komponentu ražotājam SIA “Leax Baltix”,...

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties SIA "Gamma...

Šobrīd Eiropā top vairāk nekā 60 konceptuāli jauni vegāniski produkti, kuros kā vienas...

AS “Jaunpils pienotava” valdes locekļa amatu atstājis Raimonds Misa, liecina Lursoft dati....

Skandināvijas pārtikas zīmols "Entis" radījis glutēna, sojas un bezlaktozes proteīna pulveri -...

"Draugiem Group" ietilpstošā, ASV strādājošā uzņēmuma "Printful" vēršanās tiesā, konkurējošo...

"Draugiem Group" ietilpstošais uzņēmums "Printful" iesūdzējis tiesā konkurējošo uzņēmumu...

Kosmētikas un parfimērijas leģendas "Dzintara" maksātnespējas pasludināšana uzņēmuma vadītāja...

Kosmētikas ražošana ir inovatīva nozare ar augstu pievienoto vērtību – vairāk nekā 75%...