Būve

Valmierā taps Starptautiskās Peldēšanas federācijas prasībām atbilstošs peldbaseins

LETA, 18.09.2015

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valmierā taps peldbaseins, kuru plānots veidot atbilstoši Starptautiskās Peldēšanas federācijas prasībām, lai tajā varētu rīkot starptautiskas sporta sacensības un Peldēšanas federācija atzītu sasniegtos rezultātus, aģentūru LETA informēja SIA Vidzemes Olimpiskais centrs valdes priekšsēdētājs Artis Jansons.

Pie Vidzemes Olimpiskā centra (VOC) sākušies pirmie sagatavošanas darbi Valmieras jaunā peldbaseina celtniecības ieceres realizēšanai. Stāvlaukuma vietā tiks izbūvēts baseins, tāpēc tagad tiek iekārtota teritorija, kur transportlīdzekļus novietot pēc jaunbūves atvēršanas.

Peldbaseina plānotais garums ir 25 metri (m). Tam būs astoņi celiņi, baseina dziļums no 1,2 līdz 2,3 m. Tiek plānots izveidot arī divus mazāka izmēra bērnu baseinus dziļumā līdz 0,9 m, tribīnes, kurās sportistiem līdzi just varēs 300 skatītāju, rehabilitācijas zonu ar baseiniem, vannām, pirtīm un terapijas kabinetiem, sauso treniņu zonu, 300 vietu ģērbtuves, medicīnas kabinetus, kā arī telpas tehniskajām vajadzībām.

Vidzemes Olimpiskā centra teritorijā plānots būvēt arī BMX slēgto trasi. Pagaidām tehniskā projekta izstrādes stadijā vēl notiek tādu trases izbūves risinājumu meklēšana, kas atbilstu finansējuma iespējām.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, atklātā konkursa nolikums par baseina, stāvlaukuma un BMX trases izbūvi tika izsludināts 2014.gada 12.augustā. Iepirkuma procesā viens no pretendentiem iesniedza sūdzību par konkursa nolikumu, kas vēlāk no Iepirkumu uzraudzības biroja puses tika atzīts par nepamatotu. 2015.gada februārī tika pieņemts lēmums par atklātā konkursa 2.daļas - stāvlaukuma izbūve - uzvarētāju pasludināt SIA Arčers (no četriem pretendentiem). Līgums tika noslēgts maijā par 826 584 eiro (t.sk. PVN), un stāvlaukuma izveides darbi ir sākti.

Savukārt 1.kārtas - baseina izbūve - piecu pretendentu izvērtēšana un konsultācijas turpinājās. Lēmums par uzvarētāju tika pieņemts 2015.gada 27.augustā, taču 7.septembrī viens no pretendentiem iesniedza sūdzību, apstrīdot atklātā konkursa rezultātu. Līdz ar to līgums ar uzvarētāju nav noslēgts, tiek gaidīts Iepirkumu uzraudzības biroja lēmums, no kā būs atkarīgas tālākās darbības.

Kopumā baseina būvniecības projekta īstenošanas process ir sākts, ir aizsākti 2.kārtas - stāvlaukuma izbūves - būvniecības darbi. Baseina būvniecībai 2015.gadā ir piešķirts valsts finansējums 2,5 miljonu apmērā, nākamgad Valmieras pilsētas pašvaldībai jānodrošina līdzvērtīgs finansējums.

Komentāri

Pievienot komentāru