Valmierā top vairāk nekā 4,5 miljonus latu vērta ražotne

2012. gada 08. oktobris plkst. 10:43
Autors: Mārtiņš Apinis
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

A/s Valmieras stikla šķiedra teritorijā turpinās darbs pie trešās stikla kausēšanas krāsns būvniecības ar vienstadijas metodi. Jaunās ražotnes izveides, kas uzsākās jau 2012.gada sākumā, kopējās investīcijas sasniedz vairāk nekā 4,5 miljonus latu, un tās atklāšana plānota šī gada izskaņā, liecina uzņēmuma informācija NASDAQ OMX Riga biržai.

Jaunā stikla šķiedras vienstadijas krāsns paredzēta speciāla stikla ražošanai, vienlaikus minimizējot uzņēmuma ražošanas izmaksas, modernizējot procesus un iegūstot augstas pievienotās vērtības produktu. Krāsns būvniecības procesā tiek pielietotas jaunākās un progresīvākās tehnoloģijas, ražotni veidojot videi draudzīgu.

Sagaidāms, ka tā būs energoekonomiska, samazinot energoresursu patēriņu par 40%, un efektīva, nodrošinot par 50% augstāku ražību un lietderīgi izmantojot visus ražošanas pārpalikumus.

Kopumā jaunās stikla kausēšanas krāsns izveides projektā tiek investēti 4,57 miljoni latu, no kuriem 976 tūkstoši ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras līdzfinansējums un 3,6 miljoni AS Valmieras stikla šķiedra finanšu līdzekļi.

Plānots, ka jaunās krāsns izveide tiks pabeigta līdz šī gada decembrim, vienlaikus uzsākot tās darbību.

Dalies ar šo rakstu