Valmieras piena kontrolpakete pārdota Krievijas investoram

2011. gada 02. novembris plkst. 10:29
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Krievijas uzņēmējs Jevgeņijs Varovs ir iegādājies ekspremjera Andra Šķēles ģimenei piederošā a/s Valmieras piens 91.89% akciju no ieguldījumu pārvaldīšanas sabiedrības SIA Privāto aktīvu pārvalde.

Kā informē kompānija, Jevgeņijs Varovs līdz šim ir ieguldījis naudas līdzekļus nekustamā īpašuma un pārtikas pārstrādes uzņēmumos. Jaunāko vidū kā nozīmīgākie minami aptuveni 200 000 m2 lielais daudzfunkcionālais biroju komplekss pie Maskavas RigaLand, kā arī piena ražošanas komplekss Vozrožģeņije Voroņežas apgabalā.

«Latvijas piena produkti vienmēr augstu kotējušies Krievijas tirgū, sevišķi Maskavas un Pēterburgas reģionos. Es saskatu lielu šo produktu eksporta potenciālu Krievijas un ES tirgos. Valmieras piens ir labi pārvaldīts ES uzņēmums, tas ir izveidots vienā no labākajām piena zonām Latvijā, tam ir visi nepieciešamie sertifikāti eksporta realizācijai uz ES, Krieviju u.c. valstīm. Eksporta paplašināšana ievērojami palielinās uzņēmuma kapacitāšu noslodzi, ļaujot pacelt tā darbības efektivitāti. Tāpat vietējā tirgū arī pastāv plašas konsolidācijas iespējas, kuru realizācija ļautu palielināt pieprasījumu pēc vietējā svaigā piena, dodot labumu nozarei kopumā. Ar šo vīziju un zināšanām esmu drošs par savu investīciju un iespēju šo potenciālu īstenot,» savu lēmumu komentē Jevgeņijs Varovs.

Turpmāk Valmieras piens vadītājs būs pieredzējušais Harijs Panke, kurš līdz šim bija uzņēmuma padomes priekšsēdētājs, ziņo kompānija. Pircēju šajā darījumā konsultējuši Latvijas vadošais neatkarīgais investīciju baņķieru pakalpojumu sniedzējs AS IBS Prudentia un Zvērināto Advokātu birojs Glimstedt un partneri.

Privāto aktīvu pārvalde kā finanšu investors ir gandarīts par sasniegto, teikts paziņojumā masu medijiem. Vairāku gadu laikā veikta mērķtiecīga uzņēmuma pārvaldības optimizācija, lieli ieguldījumi infrastruktūrā un uzņēmuma attīstībā, tikuši piesaistīti izcili nozares profesionāļi uzņēmuma vadībā. Neskatoties uz sarežģīto situāciju piena tirgū Latvijā, Valmieras piens nostiprinājis savas pozīcijas, un pelnīti ierindojas vadošajā trijniekā nozarē. Situācija tirgū joprojām ir sarežģīta, pārstrādes jaudu konsolidācija tā arī nav notikusi, tādēļ jauna investora piesaiste ir vērtējama kā pozitīvs signāls, it sevišķi domājot par eksporta tirgiem, tā kompānija.  Privāto aktīvu pārvaldes valde ir pārliecināta, ka ka jauno īpašnieku klātbūtne un atbalsts pavērs uzņēmumam jaunas iespējas Latvijas tirgū, bet galvenokārt - jaunas attīstības iespējas eksporta tirgos.

Jau ziņots, ka informācija par Valmieras piena pārdošanu izskanēja jau septembra otrajā pusē, kad kā iespējamais pircējs publiski tika nosaukts a/s Rīgas piena kombināts investors Andrejs Bezhmeļņickis. RPK gan šo informāciju noliedza.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām