Valmieras pienam pērn lieli zaudējumi

2011. gada 19. maijs plkst. 17:15
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Valmieras piens pagājušā gadā sasniedzis 29.96 milj. Ls apgrozījumu, kas ir par 10% vairāk nekā 2009.gadā.

Par to liecina kompānijas akcionāru apstiprinātais gada pārskats. Uzņēmuma zaudējumi gan pērn sasniedza 885 tūkstošus latu pretstatā 110 tūkstošu latu peļņai gadu iepriekš. 

Valmieras piena valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis informē, ka pērnais gads bijis sarežģīts visiem nozares pārstāvjiem, kas skaidrojams ar vairākiem faktoriem - piena iepirkuma cenas pastāvīgi auga, savukārt produktu realizācijas cenas dažbrīd bija pat jāpazemina, lai spētu konkurēt un noturēties tirgū. Neskatoties uz zaudējumiem, Valmieras piens apņēmies šajā gadā strādāt tā, lai sasniegtu ne vien apgrozījuma pieaugumu, bet arī peļņu.

Pagājušā gadā pārdošanas apjomu pieaugumu nodrošinājusi vairāku jaunu produktu līniju ieviešana. Kopumā pagājušajā gadā Valmieras piens investējis vairāk nekā pusmiljonu latu, tostarp jaunas iekārtas iegādē, lai sāktu mājas siera ražošanu. Pārējie līdzekļi ieguldīti iekārtu atjaunošanā un modernizācijā, lai veicinātu produktu attīstību. Šogad paredzēts investēt jaunu ražošanas iekārtu iegādē, galveno uzmanību pievēršot  produktiem ar augstāku pievienoto vērtību. 

Pērn uzņēmuma eksporta apjoms bija 37%, šogad to iecerēts palielināt par 25%, attīstīt eksportu uz Krieviju un NVS valstīm, svaigo produktu eksportu uz tuvējām Baltijas valstīm un Krieviju, kā arī turpināt darbu pie Skandināvijas tirgus apgūšanas.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām