Valmieras piens krustcelēs

2011. gada 21. septembris plkst. 11:56
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Lai arī Valmieras piena vadība noraida tā pārdošanu, iespējams, tas var notikt jau tuvākajā laikā.

To pieļauj DB aptaujātie eksperti, kas uzsver - investora piesaiste varētu būt ieguvums visam piena sektoram gadījumā, ja uzņēmumā ieplūdīs investīcijas un tiks radītas jaunas darbavietas.

Nozarē strādājošie uzņēmēji nebija lietas kursā par, iespējams, notikušo darījumu, taču sacīja, ka tas nozarei var nest pozitīvas izmaiņas. «Akcionāru maiņa Valmieras pienā var novest pie investīcijām, jaunām darbavietām un apjomu palielināšanās. Tā ir pozitīvā ziņa, ja vien runa ir par pieminēto Rīgas piena kombināta akcionāru, jo redzam, ka uzņēmumā notiek attīstība, tiek veiktas investīcijas un radītas jaunas darbavietas,» situāciju komentē Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks. Viņa rīcībā gan otrdien nebija konkrētas ziņas par iespējamo Valmieras piena darījumu.

J. Šolks atgādināja, ka šis Valmieras uzņēmums tiek pārdots vismaz piecus gadus, bet reāls darījums vēl nav noticis. Piena ražotāji iespējamo darījumu komentē divējādi. Kā DB sacīja SIA Zemturi BG valdes priekšsēdētājs Jānis Višņevskis, darījuma rezultātā ieguvēji varētu būt piena ražotāji. Turklāt konkurence tirgū varētu tikai pieaugt.

Otra lielākā piena pārstrādes uzņēmuma Latvijā a/s Valmieras piens vadība un īpašnieku pārstāvis otrdien gan noraidīja izskanējušo informāciju, ka kompānijai mainījušies akcionāri.

Valmieras piena lielākais īpašnieks ar 91,8% akciju ir INPO 7, kas pieder Privāto aktīvu pārvaldei – tā savukārt pastarpināti pieder ekspremjera Andra Šķēles sievai un meitām. Pērno gadu kompānija pabeidza ar 29,96 miljonu Ls apgrozījumu un 885 tūkstošu Ls zaudējumiem, ko uzņēmuma vadība skaidroja ar augstajām piena iepirkuma cenām. Šogad Valmieras piens plāno strādāt ar 17 % pieaugumu pret iepriekšējo gadu, sasniedzot 34,7 miljonu Ls apgrozījumu.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām