Valmieras stikla šķiedra audzē apgrozījumu

2012. gada 09. janvāris plkst. 10:49
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

A/s Valmieras stikla šķiedra aizvadītajā gadā strādājusi ar apgrozījumu 47,7 miljonu latu apmērā, kas ir bijis par 19,5% vairāk nekā 2010. gadā un par 54% vairāk nekā 2009. gadā, liecina uzņēmuma paziņojums.

Salīdzinot ar 2010. gadu, aizvadītajā gadā īpašs eksporta kāpums bijis Indijā, kur apgrozījuma pieaugumus ir par 903%. Krievijā apgrozījums audzis par 38%, bet Latvijā par 15%.

Aizvadītajā gadā 77% a/s Valmieras stikla šķiedra apgrozījumu veidoja produkcijas eksports uz Eiropas Savienību, 11% - uz Ziemeļameriku, 11% - uz NVS un 1,3% uz Āzijas valstīm.

Pagājušā gada labie rezultāti ir saistīti ar intensīvu pārdošanas daļas darbu – tikuši apgūti jauni tirgi, kur īpaši labi panākumi ir Indijā, norāda uzņēmums. Ievērojami paplašinājies arī uzņēmuma klientu loks, īpaši ASV tirgū, tāpat labie rezultāti ir saistīti ar produkcijas cenu kāpumu.

Valmieras stikla šķiedra pēdējo desmit gadu laikā savā attīstībā investējusi aptuveni 67 miljonus latus. Uzņēmums šogad plāno investēt 5,3 miljonus latus, tai skaitā projekta «Jaunas stikla šķiedras vienstadijas tehnoloģijas un produkta ieviešana» īstenošanai, par kuru paredzēts noslēgt līgumu ar Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūru, saņemot ES struktūrfondu atbalstu.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds