Pārtika

Valmiermuižas alus darītava izplešas arī bezalkoholisko dzērienu segmentā

Anda Asere, 16.05.2016

Aigars Ruņģis

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valmiermuižas alus darītava turpina investēt jaunu produktu izstrādē gan alus, gan bezalkoholisko dzērienu segmentā, piedāvājot arī zelteri un vēstējas, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Pērn Valmiermuižas alus attīstībā ieguldīja turpat 1,2 miljonus eiro. Lielākās investīcijas bija saistītas ar portera ražošanas attīstīšanu, kurš prasa ilgāko noguldīšanas laiku; otra investīciju sadaļa bija ieguldījumi pildīšanas iekārtās, lai varētu sākt piedāvāt Gardu muti zelterus – bezalkoholiskus dzērienus no cidonijām un brūklenēm. Brūklenes ievāktas Latvijas mežos, bet cidonijas iepirktas no vietējām bioloģiskajām zemnieku saimniecībām. Šajā virzienā kompānija darbu sāka tikai pērn, bet jau rudenī iepirka 30 tonnas ogu. «Ticam, ka šogad varētu pārdot kādus 200 tūkstošus pudelīšu zeltera,» lēš Aigars Ruņģis, SIA Valmiermuižas alus vadītājs.

Šis gads produktam sācies veiksmīgi, un tagad zelteri nopērkami Rimi hipermārketos, tāpat tie parādās arvien lielākā skaitā restorānu un bāru piedāvājumā. Darītava nesen sākusi ražot arī citu garšu zelteri – aroniju. Šobrīd tiek izstrādāti dzērieni arī no meža avenēm, dzērvenēm un mellenēm un līdz Jāņiem tie nonāks veikalos. Vēl sākta vēso tēju ražošana no Latvijas tējām un āboliem – alternatīvu importētajām aukstajām tējām.

Visu rakstu Aug ar sortimentu lasiet 16. maija laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru