Valmiermuižas alus eksportu audzējis divas ar pusi reizes, apgrozījumu – par 11%

2017. gada 22. februāris plkst. 10:12
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Valmiermuižas alus pērn kāpinājis gan izbrūvētā alus daudzumu, gan eksportu, informē uzņēmuma pārstāvji.

Pērn Valmiermuižas alus darītavā izbrūvēti 2,053 miljoni litri alus, kas ir par 4,4% vairāk nekā 2015. gadā. Savukārt eksporta tirgos pārdots divas ar pusi reizes vairāk alus nekā gadu iepriekš. Rezultātā Valmiermuižas alus darītavas apgrozījums pērn, salīdzinot ar 2015. gadu, auga par 11%, sasniedzot 4,23 miljonus eiro.

Pagājušā gadā Valmiermuižā darītais alus tika eksportēts uz Igauniju, Zviedriju, Lietuvu un Šveici. Šā gada sākumā tika uzsāktas alus piegādes pasūtītājiem Somijā un Anglijā. 2017. gadā plānots eksportu dubultot līdz 10 % no izbrūvētā alus apjoma.

Sākot ar šo nedēļu, restorāniem un veikaliem tiek piegādāts alus, uz kura etiķetes uzsvērts - Crafted in Latvia/Darīts Latvijā, uzsver Valmiermuižas alus darītavas saimnieks Aigars Ruņģis.

Valmiermuižas alus tirgū ienāca 2009. gada pavasarī. 100% Valmiermuižas alus darītavas kapitāldaļu pieder SIA Valmiermuižas ieguldījumu fonds. 60% fonda daļu pieder alus darītavas saimniekam Aigaram Ruņģim, 24% Austrijas ieguldījumu fondam Industrieliegenschaftenvervaltungs AG (ILAG) un 16% Vācijas uzņēmumam Thinkflink GmbH. 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds