Ražošana

Valmiermuižas alus plāno palielināt eksporta daļu līdz 20%

Laura Mazbērziņa, 08.05.2018

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Latvijas mazā alus darītava «Valmiermuižas alus» šī gada pirmajos četros mēnešos piedzīvojusi izaugsmi, salīdzinot ar šo pašu periodu pērn - pārdotā alus litru apjoms pieaudzis par teju 5%, bet apgrozījums palielinājies par 13%, informē uzņēmuma pārstāve Rūta Lapiņa.

«Valmiermuižas alus» darītavā no 2018. gada janvāra līdz aprīlim izbrūvēti 575 857 litri alus, bet apgrozījums sasniedzis 1 304 952 eiro. Īpaši veiksmīgs bijis aprīlis, kad pārdotā alus litru apjoms audzis par 15% un apgrozījums pat par 26%, salīdzinot ar 2017. gada aprīļa rezultātiem.

«Apgrozījuma pieaugums daļēji saistāms arī ar nesenajām izmaiņām tirgū. Savukārt pieprasījuma pieaugums ir apliecinājums, ka mēs kā mazs brūzis ejam pareizo ceļu – augt kvalitātes un garšas bagātības virzienā,» uzskata Valmiermuižas alus saimnieks Aigars Ruņģis.

SIA «Valmiermuižas alus» auditētais apgrozījums 2017. gadā ir 4 605 931 miljoni eiro, bet auditētā peļņa sasniedza 136 007 eiro. 500 000 eiro pērn ieguldīti jaunu garšu radīšanā un 2018. gada rudenī Valmiermuižā tiks atklāts mikrobrūzis jeb alus darbnīca. Tur varēs izbrūvēt mazākas alus partijas ar atšķirīgākām un vairāk nišas tirgum piemērotām garšām.

Valmiermuižas alus starp mazajām Latvijas alus darītavām ir arī eksporta līderi – pērn par 65% audzis eksportētā alus litru apjoms, kas jau ieņem desmito daļu no kopējā izbrūvētā alus apjoma. «Šogad plānojam eksporta daļu palielināt līdz 20% un aktīvi nesam mūsu alus garšu kodu pasaulē. Lielākais darbs tiek ieguldīts, lai ar Valmiermuižas alus garšām iepazīstinātu kaimiņus Lietuvā, kur eksporta apjoms pieaudzis par 330%», stāsta A. Ruņģis.