Valsti grib iespīlēt skaidras naudas un ziņošanas tīklos 

Privātpersonu darījumiem skaidrā naudā tiks noteikti griesti 20 minimālo mēnešalgu apmērā, par aizdomīgiem darījumiem būs jāziņo VID

Māris Ķirsons, 21.9.2016

Foto avots: freeimages.com

To paredz valdības sēdē akceptētie grozījumi nodokļu un nodevu likumā. Pašlaik šis slieksnis būtu 7400 eiro, bet, palielinot minimālo algu līdz 380 eiro mēnesī, tas jau pieaugtu līdz 7600 eiro.

Tiesa, Finanšu ministrijas iesniegtajā grozījumu projektā valdībā bija ierakstīts slieksnis 7200 eiro.

Pēc vairāku DB aptaujāto uzņēmēju sacītā šie skaidras naudas griesti varētu ietekmēt lietotu auto tirdzniecību, kā arī darījumus ar mežu un nekustamo īpašumu, kur viena no darījumu pusēm ir fiziska persona. Vairāki aptaujātie nekustamo īpašumu biznesā strādājošie atzina, ka skaidras naudas darījumi ir, tomēr lielākoties tiekot izmantoti nevis koferīši, bet gan bankas pārskaitījums. Blēži, kuri, staigājot ar naudas koferīšiem, esot sastopami visās nozarēs, tā situāciju komentēja viens no mežu pircējiem, piebilstot, ka nereti paši pārdevēji vēlas saņemt atlīdzību skaidrā naudā, bet tādējādi jau nevarot izvairīties no fiksētā ienākuma nodokļa maksāšanas. Tomēr neoficiāli tika pausts viedoklis, kas tikai ar vienu pašu lēmumu jau nekas nemainīsies un darījumu deklarētā vērtība būs mazāka par reālo, it īpaši tajās pirkšanas un pārdošanas situācijās, kur cena nav saistīta ar konkrētu piesaisti, kāda, piemēram, ir kadastrālā vērtība nekustamo īpašumu darījumos.

Visu rakstu Valsti grib iespīlēt skaidras naudas un ziņošanas tīklos lasiet 21. septembra laikrakstā Dienas Bizness.