Valstij piederošajās ēkās šobrīd nav iznomāti aptuveni 24 %

2011. gada 11. janvāris plkst. 15:33
Dalies ar šo rakstu

Kopējā iznomājamā valsts īpašumu platība 2011. gada sākumā ir gandrīz 958 tūkst. kvadrātmetru. No tiem 63 procenti ir iznomāti, db.lv informēja valsts a/s Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Laukšteina.

Neiznomāto telpu rādītājos tiek ieskaitītas arī to objektu platības, kuros risinās būvdarbi, piemēram, Daugavpils cietokšņa teritorijā, viņa skaidroja. Šīs telpas skaitās brīvas un neiznomātas, tajā pašā laikā būvdarbu dēļ tur nomnieku izvietot reāli nav iespējams.

Pašlaik šādas telpas – kur norit būvdarbi – veido 11 procentus no kopējās VNĪ iznomājamās platības. Savukārt 24 procenti telpu pašlaik ir brīvi – tās ir nomai reāli pieejamas telpas.

Divus procentus veido nekustamie īpašumi, ar kuriem ir saistīta tiesvedība un par kuriem tiek risināti pārdošanas jautājumi. Tiesvedība notiek, piemēram, tādos gadījumos, kad nomas līguma termiņš beidzies, bet nomnieks telpas neatbrīvo, skaidroja VNĪ pārstāve.

Db.lv jau vēstīja, ka 2010. gadā VNĪ neto apgrozījums bijis 19,1 milj. latu. Uzņēmuma operatīvā peļņa, atskaitot ieņēmumus no pamatlīdzekļu izslēgšanas un atzītos ieņēmumus par iepriekšējos periodos sniegtajiem neregulāra rakstura pakalpojumiem, ir 0,287 miljoni latu.

2011.gadā VNĪ plāno pamatdarbības pieaugumu par 12,5%, kas pārsvarā būs saistīts ar ekspluatācijā nodoto būvniecības objektu turpmāku iznomāšanu
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām