Valsts administrācijas skolu vēlas veidot par starptautisku mācību iestādi

2011. gada 21. janvāris plkst. 8:30
Autors: LETA
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Jaunā Valsts kancelejas vadītāja Elita Dreimane iecerējusi būtiskas pārmaiņas Valsts administrācijas skolas turpmākajā darbībā, padarot to par starptautiska līmeņa mācību iestādi.

Intervijā Dreimane norādījusi, ka ir doma Valsts administrācijas skolu pārveidot par starptautiska līmeņa mācību iestādi, kurai varētu piesaistīt lektorus no Eiropas Komisijas.

Pēc viņas domām, apmācāmie būtu Baltijas valstu kolēģi un citu ES dalībvalstu iedzīvotāji, kas varētu braukt uz Latviju un apgūt nepieciešamās zināšanas, līdzīgi kā Parīzē ir Francijas administrācijas skola un Nīderlandē - Publiskās administrācijas institūts.

Pēc Dreimanes domām, skola varētu pāriet arī uz pašfinansēšanās modeli, piesaistot naudu gan no tehniskās palīdzības līdzekļiem, gan arī no semināru apmeklētājiem.

Pirmais starptautiskais seminārs-pilotprojekts plānots jau šā gada 22.martā un 23.martā, un tajā piedalīsies lektori no Eiropas Komisijas.

Dreimane arī pauda pārliecību, ka ir visi nepieciešamie priekšnosacījumi, lai šāda skola veiksmīgi darbotos, kaut vai ņemot vērā Latvijas izdevīgo ģeogrāfisko atrašanās vietu un līdz šim uzkrāto pieredzi. Skolas statuss arī esot nenovērtējams, ņemot vērā gaidāmo Latvijas prezidentūru ES, kurai gatavojoties skola varētu veikt personāla sastāva apmācības procesu.

«Tieši domājot par gaidāmo prezidentūru, jau ļoti laicīgi jāsāk darbs pie apmācībām, kontaktu dibināšanas,» uzsvēra Dreimane.

Valdība iepriekš pārcēla līdzšinējo Valsts kancelejas direktora vietnieci Baibu Pētersoni darbā uz Valsts administrācijas skolu.

Līdzšinējā kancelejas vadītāja vietniece valsts pārvaldes attīstības un politikas koordinācijas lietās Pētersone pārcelta Valsts administrācijas skolas direktora amatā, savukārt līdzšinējais administrācijas skolas vadītājs Uģis Rusmanis tiks pazemināts direktora palīga amatā.

Pētersone uzsvērusi, ka nozīmīgākais uzdevums būs Valsts administrācijas skolas darbības modeļa radikāla pārveide, pakāpeniski pārejot uz pašfinansēšanās modeli un ievērojami paplašinot skolas aktivitātes ārvalstu projektu īstenošanā un finansējuma piesaistē, vienlaikus sākot Eiropas Savienības prezidentūrai nepieciešamo apmācību nodrošināšanu.

Valsts administrācijas skola ir tiešās valsts pārvaldes iestāde, un tās mērķis ir valsts civildienesta ierēdņu un valsts pārvaldes darbinieku izglītības un profesionālās kvalifikācijas paaugstināšana, lai sagatavotu augsti kvalificētu un profesionālu valsts pārvaldes personālu - godprātīgus, profesionālus un efektīvus vidutājus starp valsts pārvaldes iestādēm un Latvijas sabiedrību.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām