Valsts Kontrole apšauba Jansona piemērotību tiesībsarga amatam

2011. gada 21. februāris plkst. 10:08
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Lai gan Saskaņas centra izvirzītais Tiesībsarga amata kandidāts Juris Jansons jau ir saņēmis apvienības Zaļo un zemnieku savienība atbalstu, Valsts kontrole konstatējusi, ka Jansons iepriekšējās darbavietās ir pieļāvis vairākus pārkāpumus, kas liek apšaubīt kandidāta reputāciju.

Starp vairākiem Valsts Kontroles konstatētiem J. Jansona pārkāpumiem minēta nelietderīga valsts budžeta izmantošana. Laikaposmā, kad Jansons vadījis Juridiskās palīdzības administrāciju, par 2773 latiem slēgti līgumi ar komercsabiedrībām par pakalpojumiem, kas bija jāpilda pašiem administrācijas darbiniekiem. Laikā, kad Jansons vadījis Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariātu, darbiniekiem pretlikumīgi prēmijās esot izmaksāti 49 863 lati. Tāpēc Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija Jansonam piemērojusi disciplinārsodu par amata pienākumu nolaidīgu un nekvalitatīvu pildīšanu. Valsts kontrole uzskata, ka tas nav savienojams ar kandidēšanu uz Tiesībsarga amatu.

Valsts kontroliere Inguna Sudraba: «Ja jāvērtē Tiesībsargs kā tāds, kuram jāsargā likuma ievērošana, protams, ka viņam jābūt tādam, kas stāv un krīt par likumu un dara varbūt vairāk un prasa no sevis vairāk nekā likumā ir paredzēts.»

Pats Jansons gan savu vainu nevienā pārkāpumā nesaskata. Viņš disciplinārsodu pārsūdzējis tiesā un tagad gaida lietas izskatīšanu.

Savukārt Saskaņas centrs un zaļie zemnieki uzskata, ka viņu kandidāts tik un tā ir piemērots Tiesībsarga amatam, neraugoties uz konstatētajiem pārkāpumiem.

ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis stāstījis: «Es pieņemu, ka līdzīga mēroga pārkāpumus var atrast ļoti daudziem ministriju ierēdņiem. Man tas nešķiet pietiekošs arguments, lai par viņu nebalsotu.»

Savukārt Saskaņas centra Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs norādīja: «Šaubos, vai viņš ir tas lielais pārkāpējs. Acīmredzot tā ir kāda sistēmiska parādība vai pat tradīcija valsts pārvaldē, kuru, es ceru, viņš kā tiesībsargs, kurš pats to visu redzējis, arī centīsies izskaust.»

Jansona vienīgā konkurente uz Tiesībsarga amatu ir Vienotības izvirzītā Anita Kovaļevska.

Balsu samērs gan liecina, ka Saskaņas centrs kopā ar zaļajiem zemniekiem, kam kopā 51 balss pašlaik nodrošina vairākuma atbalstu Jansonam. Visticamāk, ar savām 8 balsīm Jansonu atbalstīs arī Par Labu Latviju frakcija. Līdz ar to Jansonam ir visai lielas izredzes saņemt Saeimas deputātu vairākuma atbalstu.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi