Valsts kontrole veiks revīziju Rīgas satiksmē; skaidros brauciena pašizmaksu

2014. gada 16. janvāris plkst. 9:03
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Valsts kontrole (VK) veiks operatīvo revīziju Rīgas pašvaldībai piederošajā uzņēmumā Rīgas satiksme un centīsies noskaidrot pasažieru pārvadājumu pašizmaksu, valsts kontroliele Elita Krūmiņa pauda Rīta Panorāmā.

Operatīvās revīzijas ir šogad ieviests jaunums VK darbā. Uzņēmumā Rīgas satiksme šāda revīzija jau ir uzsākta, un tās rezultāti gaidāmi aprīlī, pauda E. Krūmiņa.

Valsts kontroliere arī norāda – revīziju veikšana daudzos gadījumos ir bijusi lietderīga. Piemēram, pēc VK veiktās revīzijas Aizsardzības ministrija veikusi uzlabojumus, kas ļāvuši gadā ietaupīt aptuveni vienu miljonu latu. Uzlabojumi veikti militārpersonu apmācību jomā. Tāpat kā pozitīvs piemērs tika minēta arī Labklājības ministrija, kas, īstenojot VK ieteikumus apdrošināšanas jomā, aptuveni piecu gadu laikā ietaupījusi četrus miljonus latu.

Savukārt pretēja situācija ir Rīgas brīvostā, kur VK ieteikumi vēl nav ieviesti. Ostas vadība no pašvaldības un Satiksmes ministrijas puses pauž, ka vēl esot jāsagaida Pasaules Bankas pētījums par ostām, stāstija valsts kontroliere.

Pašvaldības uzņēmums Rīgas satiksme 2012. apgrozīja vairāk nekā 97,8 miljonus latu, un gads tika noslēgts ar zaudējumiem 5,47 miljonu latu apmērā, rāda Lursoft dati. Tiek lēsts, ka 2013. gads ir noslēgts ar 1,56 miljonu latu zaudējumiem. Pēdējo reizi ar peļņu Rīgas satiksme strādāja 2009. gadā, kad tā bija 0,67 milj. Ls.

Kompānijā 2012. gadā strādāja vairāk nekā 4,2 tūkstoši darbinieku.

Jau vairākkārt vēstīts, ka no 1. marta Rīgas satiksme grasās paaugstināt braukšanas maksu sabiedriskajā transportā par aptuveni 60% jeb līdz 1,20 eiro par braucienu.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām