Valsts kontrolieres pārmetumus Loginovs dēvē par murgiem

2014. gada 21. maijs plkst. 9:41
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Valsts kontrolieres Elitas Krūmiņas izteikumi, ka Rīgas brīvostas pārvaldnieka Leonīda Loginova atrašanās amatā nav attaisnojama, brīvostā izpelnījušies nievājošu reakciju. Komentējot Krūmiņas teikto, brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks (GKR) laikrakstam Diena ironiskā tonī teicis, ka «Krūmiņa kā valsts kontroliere nav oriģināla». Pats Loginovs bijis vēl skarbāks: «Manuprāt, šo vispār nevajadzētu komentēt. Nezinu, vai šādus murgus būtu jāpakļauj kādam komentāram.»

Kā atgādina Diena, valsts kontroliere pagājušajā nedēļā norādīja uz Loginova nepiemērotību amatam. Pērn Valsts kontrole (VK) veica revīziju Rīgas brīvostas pārvaldes darbā un konstatēja nopietnus pārkāpumus - normatīvajiem aktiem neatbilstošu un nepamatotu līdzekļu tērēšanu un nolaidīgu rīcību. Nelietderīgo un nelikumīgo tēriņu apmērs laikā no 2009. līdz 2011.gadam sasniedzis 58,3 miljonus eiro.

VK ieteikumu ieviešanai deva laiku līdz pērnā gada oktobra beigām, taču līdz tam brīvosta ieviesa tikai trīs no 23 ieteikumiem. Termiņu pagarināja, tomēr arī ar to nepietika, un, kā norāda VK, seši ierosinājumi vēl joprojām nav īstenoti. Krūmiņa paziņoja, ka apsver iespēju veikt jaunu revīziju pārvaldē, un norādīja, ka tā ir acīmredzama nevēlēšanās kaut ko mainīt un tam iemesls ir kādas būtiskas intereses.

Pēc tam, kad nāca klajā revīzijas rezultāti, tika sasaukta Rīgas brīvostas valdes ārkārtas sēde, lai lemtu par Loginova atstādināšanu no amata. No troņa, kas sildīts jau neskaitāmus gadus, viņu gāzt neizdevās, atgādina Diena. Kaut gan visi četri valsti pārstāvošie valdes locekļi balsoja par Loginova atstādināšanu no amata, pārējie četri - pašvaldību pārstāvošie - balsoja pret. Tagad, kad brīvosta nespēj ieviest VK ieteikumus, vētru ceļ vienīgi Krūmiņa. Uzrunātie Saeimas deputāti uz Dienas aicinājumu komentēt atrunājušies izvairīgām frāzēm.

Savukārt satiksmes ministrs Anrijs Matīss (Vienotība) Loginovu aizstāvējis un uzskatot, ka viņam amatu nevajadzētu atstāt. Vadītāja atbilstību amatam viņš vērtējis pēc kravu apgrozījuma ostā, pieaugums esot ļoti liels.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām