Valsts meži pērn nopelnījuši 76,9 miljonus eiro 

Latvijas valsts meži pērn strādāja ar 76,9 milj. eiro lielu neauditēto peļņu, par 16,4 milj. eiro vairāk nekā aizpērn, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Māris Ķirsons, 06.03.2015

Roberts Strīpnieks

Foto: no DB arhīva

Tāpat kā iepriekšējos 14 gados, arī 2014. gadā a/s Latvijas valsts meži (LVM) ir bijis viens no vispelnošākajiem valstij piederošajiem uzņēmumiem Latvijā. «Šobrīd precīzs tīrās peļņas apmērs pirms audita vēl nav nosaucams,» audita rezultātus iesaka sagaidīt LVM valdes priekšsēdētājs Roberts Strīpnieks. Viņš norāda, ka no tīrās peļņas lauvas tiesu kā dividendes saņems valsts budžets, atlikusī daļa tiks novizīta investīcijām mežu infrastruktūrā un mežsaimniecībā.

«2014. gads bija veiksmīgs gan uzņēmumam, gan arī meža nozarei kopumā. Pērn LVM izdevās sasniegt uzņēmuma vēsturē lielāko jaunaudžu kopšanas apjomu – gandrīz 40 000 ha,» vērtē R. Strīpnieks, norādot, ka labi izkoptā audzē ikgadējais koksnes pieaugums var būt pat trīs reizes augstāks nekā nekoptā mežā. Sarūkot dīzeļdegvielas cenām, samazinājās mežizstrādes un koksnes transportēšanas izmaksas, kas pozitīvi ietekmēja peļņu.

Plašāk lasiet rakstā Valsts meži pērn nopelnījuši 76,9 milj. eiro piektdienas, 6. marta, laikrakstā Dienas Bizness (7. lpp.)!

Jaunākais izdevums