Valsts neizdarība izmaksās dārgi

2013. gada 20. septembris plkst. 7:55
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Piecu gadu laikā nav atrasts veids, kā pagarināt sertifikātus personas datu aizsardzības speciālistiem, viņi zaudēs darbu vai būs spiesti atkārtoti apmeklēt kursus
.

Šādā paradoksālā situācijā šobrīd ir nonācis pirmais personas datu aizsardzības speciālists, kuram beidzies 2008. gadā iegūtā sertifikāta piecu gadu termiņš un kurš nav tiesīgs turpināt darbu šajā jomā. «Diemžēl šāds liktenis nedraud tikai vienam vien speciālistam, jo šogad sertificētā personas datu aizsardzības speciālista apliecības termiņš beigsies vēl sešiem, kuri ir sava veida ķīlnieki Datu valsts inspekcijas (DVI) un Tieslietu ministrijas (TM) neizdarībai,» situāciju skarbi vērtē Latvijas Sertificēto personas datu aizsardzības speciālistu asociācijas valdes līdzpriekšsēdētāja Agnese Boboviča. 


Šobrīd vienīgā iespēja, pēc Latvijas Universitātes personas datu aizsardzības speciālistes Sintijas Balodes teiktā, ir atkārtoti doties mācīties klātienes 42 stundu kursos, kas maksā nepilnus 500 Ls, un pēc tam doties uz DVI kārtot eksāmenu par 243 Ls (pēc kursu noklausīšanās eksāmenu DVI var kārtot divas reizes gada laikā, katru reizi maksājot; ja nenokārto, tad atkal jāiet mācīties kursos).

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu