Var pieteikties Fulbraita stipendijām

2011. gada 09. februāris plkst. 18:41
Autors: Andra Briekmane
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Izsludināts konkurss uz Fulbraita zinātnes un tehnoloģiju programmas stipendijām doktorantūras studentiem nākamajam mācību gadam, ziņo ASV vēstniecība Rīgā.

ASV vēstniecība sadarbībā ar ASV Valsts departamenta Izglītības un kultūras lietu biroju un Starptautiskās Izglītības institūtu izsludinājusi konkursu uz Fulbraita zinātnes un tehnoloģiju programmas stipendiju. Tā tiek piešķirta doktorantūras studijām zinātnē, tehnoloģijās, inženierzinātnēs un matemātikā vadošajās ASV universitātēs šajās nozarēs. Studenti, kas saņems šīs stipendijas, tiks uzņemti doktorantūras programmās ASV universitātēs 2012./1013. akadēmiskajā gadā. Programmas ietvaros iespējams saņemt stipendiju līdz pat trīs gadu studiju periodam.

Pretendentiem jābūt oficiāli reģistrētiem Latvijas iedzīvotājiem ar Latvijas pilsoņa vai nepilsoņa pasi un līdz 2012. gada 1. augustam jābūt ieguvušiem bakalaura grādu, kā arī labi jāpārvalda angļu valoda. Kā informē vēstniecībā, vispirms notiks konkursa dalībnieku atlase Latvijā, bet labākos pieteikumus nosūtīs uz ASV, kur viņi tiks vērtēti starptautiskā līmenī. Līdz šim neviens students no Latvijas vēl nav saņēmis šo stipendiju, lai arī pagājušajā gadā vairāki pieteikumi tikuši nosūtīti uz ASV.
Pieteikties stipendijām var līdz 20. maijam, bet kandidātiem jāinformē ASV vēstniecību par savu nodomu līdz šā gada 15. aprīlim.

Drīz tiks izsludināts arī otrs Fulbraita stipendiju konkurs maģistratūras un doktorantūras studijām ASV uz vienu gadu. Ik gadu to saņem vidēji 4 – 5 studenti. Stipendija finansē viena gada studijas ASV augstskolā, kā arī sedz ceļa, veselības apdrošināšanas un uzturēšanās izdevumus.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām