Var pieteikties Ilgtspējas indeksam 2011

2011. gada 17. februāris plkst. 16:27
Autors: Dace Skreija
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumi līdz 4. martam varēs pieteikt dalību jaunākajā Ilgtspējas indeksā, reģistrējoties interneta vietnē ilgtspejasindekss.lv. Ilgtspējas indeksā var piedalīties jebkurš Latvijā reģistrēts uzņēmums, kuram nav nodokļu parādu un kurš apliecina, ka nodarbinātību realizē atbilstoši Latvijas tiesību aktiem. Pieteikšanās Ilgtspējas indeksam beigsies 4. martā. Līdz 25. martam ir jāaizpilda anketa, savukārt martā paredzēts mācību periods, un Ilgtspējas indeksa noslēgums plānots 12.maijā.

Ilgtspējas indekss ir sistemātisks vadības rīks uzņēmuma sasniegumu izvērtēšanai, pārraudzībai un komunikācijai jomās, kurās uzņēmums ietekmē citus – vide, darba vide, tirgus attiecības un atbildība pret sabiedrību. Šogad Ilgtspējas indeksa ietvaros papildus tiks noteikti arī ģimenēm draudzīgākie uzņēmumi.

Līdz ar jaunākā Ilgtspējas indeksa atklāšanu, Dienas bizness uzsāk jaunu rubriku, pamatoti izceļot saulītē tos uzņēmumus, kas ikdienā par savu prioritāti ir izvirzījuši ne tikai tūlītēju guvumu finanšu izteiksmē, bet kuru darbība vērsta uz ilgtspēju. Ilgtspēju tādā nozīmē, ka uzņēmums patiesi – nevis vārdos, bet reālos darbos – rūpējas arī par saviem darbiniekiem, par vidi, kurā darbojas, par apkārtējo sabiedrību utt. «Nav noslēpums, ka pie pašreizējām pasaules ekonomiskajām nedienām lielā mērā ir vainojama vērtību erozija uzņēmējdarbībā. Tāpēc arvien skaļāki kļūst aicinājumi par biznesa modeļa pārdomāšanu, institūciju pārveidošanu un uzticības un pārliecības atjaunošanu, citiem vārdiem sakot – korporatīvo sociālo atbildību,» uzsver laikraksta Dienas bizness galvenā redaktore Indra Lazdiņa.

2010. gadā uzņēmumu interese bija ļoti augsta, 139 uzņēmumi reģistrējās, tostarp 105 piedalījās mācībās un 70 pilnībā aizpildīja indeksa anketu. Ilgtspējas indeksa iniciatori ir nacionālā līmeņa sociālie partneri – LDDK, LBS, kuri tā īstenošanai piesaistījuši dažādu ilgtspējas jomu ekspertus.

Jāatzīmē, ka šodien īpašā pasākumā ES mājā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, ekonomikas ministrs Artis Kampars, vides un reģionālās attīstības ministrs Raimonds Vējonis, labklājības ministre Ilona Jurševska atklāja Ilgtspējas indeksu 2011. Atklāšanā klātesošos sveica Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētāja vietniece Līvija Marcinkēviča un Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Elīna Egle, komisijas Uzņēmējdarbības ģenerāldirektorāta Korporatīvās sociālās atbildības nodaļas vadītājs Costas Andropoulos, kā arī Ilgtspējas indeksa ekspertu padomes pārstāve Dace Avena.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām