VARAM ministrs: Rīdzinieku karšu strīds varētu nonākt arī tiesā

2014. gada 27. janvāris plkst. 10:15
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Gadījumā, ja Rīgas dome neatkāpsies no idejas par Rīdznieka karšu ieviešanu un sabiedriskā transporta cenu diferencēšanu Rīgā deklarētajiem un «lauciniekiem», šis strīds varētu tikt šķirts tiesā, jaunais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK) pauda LNT raidījumā 900 sekundes.

Gadījumā, ja tiesas lēmums būs labvēlīgs Rīgas pilsētas vadībai, būs jāveic izmaiņas likumā par pašvaldībām vai jāpieņem speciāls likums par Rīgu kā galvaspilsētu, nosakot tai īpašas prasības, teica E. Cilinskis.

Jau rakstīts, ka Latvijas galvaspilsētā Rīgā paredzēts ieviest diferencētu tarifu braukšanai Rīgas satiksme sabiedriskajā transportā. Plānots, ka no 1. marta līdzšinējo 0,71 eiro (50 santīmu) vietā pilna biļetes cena būs 1,20 eiro (84 santīmi), kas, pēc Rīgas satiksmes aprēķiniem, atbilstot viena brauciena pašizmaksai. Iecerēts, ka pasažieriem, kuri dzīvesvietu deklarējuši Rīgā un izmanto par Rīdzinieka karti pārdēvēto personalizēto e-talonu, tiks nodrošināta 50% atlaide, tādējādi viņi cenu kāpumu nejutīšot.

Populārākās ziņas

Nepalaid garām