Varētu nojaukt savulaik slaveno Ministru kabineta pirts kompleksu

2011. gada 23. janvāris plkst. 15:53
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Jautājums par savulaik Ministru kabineta ēkā iebūvēto atpūtas kompleksu ir jārisina, iespējams, to pat nojaucot, pieļāva jaunā Valsts kancelejas vadītāja Elita Dreimane.  Viņa uzsvēra, ka atjaunot patlaban iekonservētā kompleksa darbību netiek plānots.

«Domāšu, ko ar to visu darīt, jo patlaban komplekss ir iekonservētā stāvoklī. Tas noteikti būs risināms jautājums, ne jau renovācijas virzienā, iespējams, nojaukšanas virzienā,» sacīja Dreimane.

Valsts kancelejas vadītāja gan uzsvēra, ka pamatā būs jāvērtē iespējamās jebkuru veicamo darbību izmaksas. Patlaban komplekss esot iekonservēts, lai nekāds ļaunums tam nerastos, tomēr tas esot tikai īstermiņa risinājums.
LETA jau ziņoja, ka savulaik plašu rezonansi sabiedrībā ieguvusī «pirts lieta» aizsākās 2000.gada sākumā, kad toreizējais premjers Andris Šķēle (TP) parakstīja rīkojumu par Valsts kancelejas direktora Alvja Vītola atstādināšanu no amata uz četrām nedēļām, jo pret Vītolu tikusi ierosināta disciplinārlieta. Disciplinārlieta tika ierosināta saistībā ar atpūtas kompleksa valdības ēkā iekārtošanas izdevumiem.

Disciplinārlietas gaitā tika konstatēts un dokumentāli pierādīts, ka likumam neatbilstošas Valsts kancelejas direktora rīcības rezultātā nelikumīgi izšķērdēti valsts budžeta līdzekļi vairāk nekā 60 000 latu apmērā, tādējādi nodarot būtisku kaitējumu valsts civildienestam.

Toreizējā Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga Ministru kabineta ēkas pagrabstāvā iekārtoto dārgo atpūtas kompleksu pat nodēvēja par «kaut ko vidēju starp imperatora Karakallas pirtīm un Teksasas štata meitu māju».

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām