Varot riskēt ar prasību pat līdz 200 milj. eiro

2012. gada 19. septembris plkst. 8:23
Dalies ar šo rakstu

Nevienojoties ar 610 milj. eiro vērtā jauno pasažieru vilcienu konkursa uzvarētāju CAF, gaidāma tiesvedība, kur uz spēles varētu tikt likti ne tikai desmiti, bet pat simti (līdz pat 200) milj. eiro.

Tādu iespējamo scenāriju iezīmē vairāki DB aptaujātie juristi attiecībā uz iespējamo notikumu attīstības scenāriju pēc šā gada 2. oktobra, kurš ir nosprausts kā robežšķirtne, līdz kurai turpinās sarunas par 2. aprīlī noslēgtā a/s Pasažieru vilciens (PV) un Spānijas CAF līguma izmaiņām.

Ja CAF nepiekritīšot PV piedāvātajiem noslēgtā līguma grozījumiem, kas ļaušot nezaudēt 100 milj. Ls lielo ES līdzfinansējumu jaunu pasažieru vilcienu iegādei, tad, kā DB apaļā galda diskusijā iezīmēja PV valdes priekšsēdētājs Artis Birkmanis, tiks izsludināts jauns pasažieru vilcienu iepirkuma konkurss. CAF pārstāvji joprojām publiski runā par iespējām vienoties un nekomentē savu iespējamo rīcību gadījumā, ja vienošanās tomēr līdz 3. oktobrim netiks panākta.

Tomēr atkāpšanās no noslēgtā līguma izpildes, tā denonsēšana vai kāda cita veida nepildīšana draud ar 5 miljardu eiro apgrozošas Spānijas CAF rosinātu tiesvedību. Juristi pieļauj divus iespējamos tiesvedības risinājumus - prasība par radīto zaudējumu kompensāciju no Latvijas valstij 100% piederošā PV vai arī prasība pret Latvijas valsti.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu