Vasaras sezonu lidosta Rīga sāks ar jauniem galamērķiem

2013. gada 28. marts plkst. 12:25
Autors: Jānis Rancāns
Dalies ar šo rakstu

Līdz ar vasaras lidojumu saraksta ieviešanu aviokompānijas no starptautiskās lidostas Rīga piedāvā sešus jaunus regulāro un trīs čartera lidojumu galamērķus. Kopumā reisu biežums palielinājies par 24%, salīdzinot ar ziemas periodu.

Vairāk lidojumu tiks nodrošināti uz tādiem galamērķiem kā Helsinki, Stokholma, Tallina, Maskava, Ņujorka, Stambula, Minska un citiem.

Nacionālās aviokompānijas airBaltic maršrutu tīklā atgriežas astoņi populāri vasaras galamērķi Vidusjūras, Kaspijas jūras un Melnās jūras piekrastē. Jau aprīlī tiks uzsākti lidojumi uz Larnaku, bet no maija piedāvās arī reisus uz Balatonu, Olbiju, Maltu un no jūnija – uz Rijeku. Kopš 2013. gada sākuma airBaltic piedāvā lidojumus uz Prāgu. Turklāt aviokompānija airBaltic ir ieviesusi papildu lidojumus 11 maršrutos, kas ļauj doties no Rīgas uz Parīzi, Barselonu, Nicu, Stokholmu, Romu, Londonu un Bari. Lidojumi uz Francijas un Lielbritānijas galvaspilsētām no Rīgas būs pieejami divreiz dienā, savukārt maršruts Stokholma – Rīga tiks nodrošināts četras reizes dienā.

Aprīlī tiks uzsākti arī lidojumi uz Bergenu, ko nodrošinās lidsabiedrība Wizzair.

Sadarbībā ar tūroperatoru Tez Tour airBaltic vasaras sezonā nodrošinās čartera lidojumus uz Antāliju, Burgasu un Hurgadu. Tāpat vasaras sezonā čartera lidojumus piedāvās arī citi tūroperatori – Go Adventure sadarbībā ar aviokompāniju Onur Air piedāvās čartera lidojumus uz Antāliju, bet sadarbībā ar Bulgarian Air Charter – uz Varnu,  Mouzenidis Travel sadarbībā ar Astra Airlines – uz Salonikiem. Rīgā atgriezīsies arī Iberia Express, nodrošinot lidojumus uz Madridi.

Salīdzinājumā ar ziemas periodu aviokompānija airBaltic vasaras sezonā pārtrauks lidojumus uz Vāsu, Ryanair – uz Karlsrūi/Bādenbādeni un Liverpūli, CSA Arlines – uz Prāgu, Austrian Airlines Group – uz Insbruku, AMC Airlines – Šarmelšeihu/Ophiru. Salīdzinājumā ar pagājušā gada vasaru šovasar airBaltic nelidos uz Dublinu, Oulu, Tenerifi un Umeo, savukārt Estonian Air – uz Tallinu un Turkish Arlines – uz Antāliju.

No gada sākuma līdz 25. martam ir apkalpoti 878 052 pasažieri, kas ir par 0,4% vairāk nekā 2012.gada tajā paša periodā, savukārt  apkalpoto kravu skaits pieaudzis par 163,6 % salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Vispopulārākie galamērķi janvārī un februārī bija Londona un Maskava, kurp devās 19 % pasažieru.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām