Vaškevičs: dažkārt pamanu automašīnas, kas seko

2011. gada 02. februāris plkst. 9:47
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Finanšu ministrijas (FM) Nodokļu un muitas administrēšanas politikas departamenta direktora vietniekam Vladimiram Vaškevičam, kuru patlaban  aizturējis KNAB, esot aizdomas, kuras ir tās personas, kas pret viņu vērsušās visu šo laiku.

Piemēram, Raimonds Štālbergs savulaik V.Vaškeviča bijušajai sievai Inārai Vilkastei prasījis pusmiljonu ar solījumu par šo naudu «sakārtot lietas» KNAB un viscaur citur. I.Vilkaste atteikusies, un tad tas varbūt esot viens no iemesliem, intervijā Neatkarīgajai norāda V.Vaškevičs.

Otrs iemesls esot viņa profesionālā darbība – kopš 2004.gada viņa vadībā tikušas izveidotas divas iestādes – Muitas kriminālpārvalde un Finanšu policija –, kas pašlaik cīnās gan pret narkotiku kontrabandu, gan pret ekonomiskajiem noziegumiem. «Reorganizācija tika pabeigta 2007.gadā. Ar šo laiku tad sakrīt arī tas, ka sākās iepriekš nepieredzēta dažādu kontrabandas un netīrās naudas atmazgāšanas shēmu atmaskošana. Tas savukārt varēja nepatikt dažādām noziedzīgām grupām, kam Latvija iepriekš bija viegls ceļš uz lielu peļņu,» savas domas pauž V.Vaškevičs.

Runājot par daudzajiem kriminālprocesiem, kurā izskan gan viņa paša, gan bijušas sievas vārds, V.Vaškeviņš norāda, ka aģents Štālbergs kopā ar saviem kuratoriem no KNAB kriminālprocesu cepšanā esot ražīgi strādājuši.

Viņš lēš, ka patiesībā šī krimināllieta bijusi vajadzīga pielaides atņemšanai valsts noslēpumiem. V.Vaškevičs norāda: «Šī lieta tika uzcepta ātri, nevērtējot nekādus pierādījumus, nenopratinot lieciniekus. Jo mērķis jau nav panākt manu notiesāšanu šajā lietā. KNAB darbinieki labi zina, ka beigu galā nekas nesanāks. Taču viņiem nav svarīgi, vai seksa rezultātā būs bērns, viņiem ir svarīgi, lai ir patīkamais process. Šā procesa rezultātā tad ir iespēja panākt, lai mani atlaiž no darba. Tā ir absolūta nekrietnība, ko veic Juta Strīķe un viņas aprindas – manuprāt, tie ir vilkači ar uzplečiem.»


Jāatgādina, ka naktī no pirmdienas uz otrdienu V.Vaškeviča kabinetā notikusi kratīšana, kuras laikā izņemti atsevišķi dokumenti un Vaškeviča dators.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) gan neatklāj aizturētās amatpersonas vārdu, taču norāda, ka kriminālprocesa ietvaros ir aizturējis Finanšu ministrijas amatpersonu par kukuļdošanu lielā apmērā – vairāk nekā 50 tūkst. eiro.

Kukuļošanas mēģinājums bijis pret Valsts ieņēmuma dienesta amatpersonu, lai tā pienācīgi neveiktu amata pienākumus kontrabandas apkarošanā, nodokļu nomaksas kontrolē un nekonstatētu pārkāpumus attiecībā pret konkrētām personām.
Kriminālprocesa ietvaros KNAB veicis virkni izmeklēšanas darbības, t.sk. vairākas kratīšanas. Izmeklēšanas interesēs sīkāka informācija patlaban netiks sniegta.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām