VDI: Latvijā viesstrādnieku nelegāla nodarbināšana nav vairs aktuāla

2011. gada 11. aprīlis plkst. 8:54
Autors: BNS
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Patlaban Latvijā viesstrādnieku nelegāla nodarbināšana nav vairs aktuāla, uzskata Valsts darba inspekcijas (VDI) direktora pienākumu izpildītājs Renārs Lūsis. Viņš klāstīja, ka viesstrādnieku nelegālas nodarbināšanas atklāšana VDI pēdējā laikā nav bieža parādība. «Ir konstatēti tikai atsevišķi gadījumi, bet tas vairs nav tik ļoti izplatīts kā bija pirmskrīzes laikā, kad veda strādniekus no Uzbekistānas, Moldovas, arī Turcijas,» intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam Baltic Business Service norāda VDI pārstāvis.

Lūsis norādīja, ka ekonomiskās krīzes laikā par salīdzinoši zemu atalgojumu ir gatavi strādāt vietējie strādnieki un ievest ārvalstniekus vairs nav nepieciešams.

VDI ir valsts uzraudzības un kontroles iestāde. Inspekcijas uzraudzībai un kontrolei ir pakļauti komersanti, valsts un pašvaldību iestādes, reliģiskās un sabiedriskās organizācijas, darba devēji un to pilnvarotās personas atbilstoši tām uzticētajiem pienākumiem un pilnvarām, uzņēmumu darbavietas, kā arī jebkuras citas vietas uzņēmumā, kas nodarbinātajam ir pieejamas darba gaitā.