Vecajām ražotnēm nāksies konkurēt ar jaunajām

2012. gada 17. oktobris plkst. 7:50
Autors: Zanda Zablovska - Sanita Igaune
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Ekonomikas ministrija (EM) pēdējā brīdī rosina atbalstu piešķirt ne vien veco ražošanas ēku atjaunošanai, bet arī jaunu celtniecībai.

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts DB stāsta, ka izmaiņas veiktas pēc pašvaldību, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) aicinājuma. LLPA skaidro – ja atbalsts būtu pieejams tikai ēku atjaunošanai, tiktu stimulēta tikai zemas pievienotās vērtības ražošanas attīstība. Jāpiebilst, ka kopumā atbalsta programma investīcijām ražošanas ēku atjaunošanai paredzēta 12 miljonu latu apmērā, un gala lēmums jāpieņem Eiropas Komisijas (EK), kam par izmaiņām radies daudz jautājumu. «Jaunbūvējamie objekti konkurēs ar rekonstrukcijas projektiem,» pozitīva EK lēmuma sekas iezīmē D. Pavļuts.

Sākotnēji EK saskaņojumu par atbalsta programmu bija plānots saņemt septembra vidū. Vienošanās tomēr netika panākta, un tagad nolemts lēmumu pieņemt rakstveida procedūrā, informē EK pārstāvniecības Latvijā Preses un informācijas nodaļas vadītāja Sanita Jemberga. «EM īsi pirms izskatīšanas ierosināja paplašināt programmas saņēmēju loku – tagad domāts ne tikai atbalstīt veco ražošanas ēku atjaunošanu, bet arī jaunu celtniecību,» stāsta S. Jemberga, skaidrojot, ka EK lūgusi tā pamatojumu.

LLPA izpilddirektora vietnieks Māris Kučinskis DB stāsta, ka EM pieeja, izslēdzot jaunu ražošanas ēku būvniecību, nebūtu akceptējama, jo tā mākslīgi sašaurina konkurējošo projektu skaitu, kā arī faktiski izslēdz no projektu konkursa augsto tehnoloģiju nozaru projektus, kam nepieciešamas specifiskas ēkas. «Elekronikas, aparātbūves, ķīmijas, farmācijas un citu augsto tehnoloģiju investoru/ražotāju piesaistei nepieciešamas specifiskas ēkas. Pieejamās vecās ēkas reģionos tam nav piemērotas, vai esošais novietojums vai īpašuma struktūra padara projekta realizāciju neiespējamu vai izmaksu ziņā neefektīvu,» viņš uzsver.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām