Vecrīgā atkritumus jāiet izmest ar klienta karti

2011. gada 21. janvāris plkst. 9:15
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Vecrīgas iedzīvotājiem, kuri atkritumus nes nevis uz konteineriem, bet mašīnām, jāpierod pie jaunas sistēmas - SIA L&T ieviesusi klientu kartes un plāno stingrāk raudzīties, lai iedzīvotāji neizmestu vairāk atkritumu, kā iekļauts tarifā, vēsta laikraksts Diena.

«Kādu vakaru pie durvīm zvana - namu apsaimniekotāja pārstāvis atnesis L&T klienta karti un bukletu. Taču uz kartes tikai norādīts, ka vienā reizē var izmest 45 litru maisu, taču vieta, kurā jāieraksta reižu skaits, atstāta tukša. Negribu piedzīvot, ka mani ar visiem atkritumiem aizraida projām,» stāstījusi Vecrīgas iedzīvotāja Anda. Viņai labāk patiktu, ja pie mājas būtu atkritumu tvertne, jo tagad nākas dzīvi pielāgot atkritumu mašīnas grafikam - tā Vecrīgā ierodas četras reizes nedēļā no plkst. 7.10 līdz 9, bet trīs reizes - no plkst. 18 līdz 19.50.

Esot pieejamas triju veidu kartes - 45 litru (svars līdz 9 kg), 100 litru (līdz 20 kg) un 200 litru (līdz 40 kg) atkritumu maisu nodošanai. SIA L&T direktors Reinis Ceplis Dienai atzinis, ka pie jaunās sistēmas jāpierod un sākumā nevienu projām nedzīs, arī tad, ja viņš būs pārsniedzis limitu, bet vēlāk nāksies piemaksāt. Tas, ka uz kartes nav norādīts, cik reižu mēnesī to var lietot, esot apsaimniekotāja neizdarība. Tā kā pēc tarifa katrs iedzīvotājs maksā vidēji par 133 litru atkritumu izvešanu mēnesī (1600 litru gadā), sanāk, ka katram ģimenes loceklim mēnesī pienākas tiesības trīs reizes iznest 45 litru atkritumu maisu.

Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām