VEF bankai anulē licenci

2010. gada 26. maijs plkst. 17:15
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome nolēmusi anulēt AS VEF bankai licenci kredītiestādes darbībai.

«Licences anulēšanas iemesls nav saistīts ar bankas maksātnespēju. Šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz to, ka VEF bankas akcionāri ilgstoši nav saņēmuši komisijas atļauju būtiskas līdzdalības iegūšanai, un banka nav nodrošinājusi Kredītiestāžu likuma prasību ievērošanu, akcionāriem neesot lemttiesīgiem un tādējādi nespējot veikt darbības, lai nodrošinātu piesardzīgu bankas darbību,» skaidro komisijas biroja vadītāja Anna Dravniece.

Saskaņā ar pieņemto lēmumu VEF bankai ir aizliegts veikt jebkurus darījumus un naudas norēķinus, kā arī iznīcināt jebkādu tās mantu, arhīva fondus vai atsevišķus dokumentus. Komisijas padome ir pieņēmusi lēmumu iecelt bankā komisijas pilnvarnieku, nosakot, ka tas darbojas līdz likvidatora iecelšanai.

Komisija likumā noteiktajā kārtībā iesniegs pieteikumu Rīgas apgabaltiesā par kredītiestādes likvidāciju un likvidatora iecelšanu.

«Komisijas padome ir konstatējusi, ka lēmuma pieņemšanas dienā VEF bankas finanšu līdzekļi ir pietiekami, lai banka pati nodrošinātu garantēto atlīdzību izmaksu klientiem. Tādējādi nav nepieciešams nodrošināt garantētās atlīdzības izmaksu bankas noguldītājiem no Noguldījumu garantiju fonda līdzekļiem, norāda A. Dravniece.

VEF banka pēc aktīvu apmēra ir mazākā no Latvijā reģistrētajām kredītiestādēm - tās kopējā tirgus daļa banku sektorā ir 0,02%. Bankas aktīvi 25.maijā bija 4,9 miljoni latu. VEF bankai 5.maijā bija 170 noguldītāji, no kuriem tikai 20 klientiem noguldījuma atlikums bija lielāks par 1000 latu.

Komisijas padome ir uzdevusi VEF bankai izmaksāt klientiem garantēto atlīdzību, sākot ar 31. maiju, garantētā noguldījuma apmērā, bet ne vairāk kā 50 000 eiro vienam noguldītājam.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām