Veido «Lauku kūrorta» ciemu

2017. gada 29. novembris plkst. 16:13
Autors: Dienas Bizness
Sadaļa: Pakalpojumi
Dalies ar šo rakstu

Aizputnieks Jānis Rudzroga mīl aktīvu atpūtu pie dabas un nolēmis, ka ar to jāiepazīstina pēc iespējas lielāks cilvēku pulks. Tieši tāpēc viņš kopā ar domubiedriem Kazdangas pusē aizvien veido un uzlabo «Lauku kūr­orta» ciemu – aptuveni 10 hektāri zemes top par vietu, kur atpūsties ģimenēm ar bērniem, rīkot korporatīvos pasākumus un kāzas, vēsta reģionālais laikraksts Kursas Laiks.

J. Rudzroga nāk no Aizputes. Jau pirms 12 gadiem «Ūdensrozēs» sākās pirmie uzlabošanas un labiekārtošanas darbi. Pa gabalam vien J. Rudzroga šo vietu izpērk. «Plašāk mēs ar kolēģi Aigaru Viļumu esam izvērtuši ideju pēdējo četru gadu laikā. Taisām lēnām šo vietu par «Lauku kūrorta» ciemu, jo teritorija to atļauj un ēkas arī mums ir parādījušās diezgan daudz.»

«Lauku kūrorta» ciems ir sadalīts divās daļās – viena daļa ir atpūtai, klusā zona, otra vairāk veltīta aktīvai atpūtai, izklaidei. Jau ir lāzertags jeb lāzerpeintbols. Ar Eiropas Savienības atbalstu top veikbords, un vēl projektā ir paredzēta trase pa stabiem ar 25 šķēršļiem.

Teritorijā ir izvietota viesu māja, pirts, kā arī nesen uzbūvētās kempinga mājiņas. Ēku komplekss ar viesu namu un zāli kāzām pirmo reizi cilvēkiem tika piedāvāts 2014. gadā.

J. Rudzroga atzīst, ka viens no grūtākajiem uzdevumiem ir rast arvien jaunas idejas, kā piesaistīt apmeklētājus un ieinteresēt atbraukt vēlreiz arī tos, kuri jau viesojušies. «Pašlaik mēs veidojam apkārt teritorijai taku – sākumā tā plānota kā pastaigu taka, bet mēs pēc tam ceram to vēl pilnveidot. Šobrīd mums plānā ir divi kilometri. Ir doma takā ik pa gabalam izdomāt kādu izklaidi.»

Ikdienā «Lauku kūrorta» ciemā darbojas četri cilvēki, taču J. Rudzroga atzīst: ir daudz palīgu. «Mums pieder būvfirma. Ikdienā pamatnodarbošanās ir būvēt ēkas, elektrību vilkt, darboties kokzāģētavās. Šis vairāk ir blakusprojekts, kurš pagaidām ir hobijs, bet lēnām jau pārtop tādā nopietnākā lietā.»

Dalies ar šo rakstu