Veidos ceļvedi jūgendstila arhitektūrā Liepājā

2011. gada 15. augusts plkst. 11:34
Autors: Vēsma Lēvalde
Dalies ar šo rakstu

Darbu pie jaunas grāmatas Jūgendstils Liepājas arhitektūrā sācis arhitektūras zinātņu doktors, autoritāte jūgendstila pētniecībā, akadēmiķis Jānis Krastiņš.

Pārrunās starp J. Krastiņu, Liepājas kultūras pārvaldi un būvvaldes speciālistiem ir aptuveni iezīmēts topošās grāmatas formāts un saturs – tās apjoms sagaidāms ne mazāks par Imanta Lancmaņa un Angelikas Berči kopdarbu BERTSCHY, kura iznāca šā gada pavasarī.

Grāmatas sākumā paredzēts analizēt Liepājas pilsētplānošanu, apbūves noteikumus un agrāko būvniecības periodu arhitektūras fonu, kas noteica pilsētai īpašas jūgendstila izpausmes, bet grāmatas lielākā daļa būs veltīta Liepājas jūgendstila ēkām, kā arī to dekoratīvajām iekštelpu apdarēm un interjera elementiem.

Ilustrācijās būs gan ēku plāni, gan citu vēl atrodamo dokumentālo liecību kopijas, gan namu un to detaļu mūsdienu fotogrāfijas.

Pilsētas Būvvaldes speciālisti jau ir uzrunājuši daudzus dzīvokļu īpašniekus, kuru mājās atrodas īpaši interjera elementi – sienu vai griestu apdare, krāsnis, durvis, grīdas.

Viena no lielākajām Liepājas jūgendstila pētniecības grūtībām ir nepilnīgā vēsturisko dokumentu bāze par šo periodu, tāpēc būvvalde lūgusi pieteikties katru, pie kura glabājas 20. gadsimta sākuma projekti, mājas grāmatas vai citi ar ēku īpašumiem un būvniecību saistīti dokumenti, to kopijas, kā arī namu sākotnējā izskata vai būvdarbu laika fotogrāfijas.

Dalies ar šo rakstu