Veidos darba grupu dārzeņu sēklu aprites kārtības izstrādāšanai

2012. gada 02. marts plkst. 17:19
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Dārzeņu šķirņu kolekciju sēklu aprites mehānisma izstrādāšanai tiks veidota darba grupa.

Par to nolemts  Zemkopības ministrijas (ZM) rīkotajā apaļā galda diskusijā, kur apspriesta situācija dārzeņu sēklu tirdzniecībā Latvijā. Diskusijā piedalījās ZM speciālisti, dārzeņu audzētāju nevalstiskās organizācijas, zinātnieki un dārzeņkopji – praktiķi.ZM informē, ka diskusijas laikā tika apzināti aktuālie jautājumi, kas jāatrisina, lai mazdārziņu un piemājas saimniecību īpašniekiem nodrošinātu iespēju iegādāties dārzeņu sēklas arī no privātajām šķirņu kolekcijām.

Tikšanās laikā klātesošie pauda virkni priekšlikumu, lai šo jomu sakārtotu. Kā zināms, Latvijā ir daudz mazdārziņu un dārzkopju – entuziastu, kas veido savas šķirņu kolekcijas, popularizē tās un vēlas audzēt savam patēriņam. Sanāksmes laikā tās dalībnieki nolēma dibināt ZM darba grupu, kas izstrādās nosacījumus dārzeņu šķirņu kolekciju sēklu apritei. Darba grupā strādās ZM speciālisti, dārzeņkopju nevalstisko organizāciju pārstāvji, dārzeņkopji – praktiķi un zinātnieku pārstāvji.

Jau ziņots, ka 29. februārī ZM vadības sanāksmē uzdeva ZM Lauksaimniecības departamentam izstrādāt mehānismu esošo dārzeņu šķirņu un sēklu savstarpējai apmaiņai vai pārdošanai nelielos daudzumos attiecībā uz mazdārziņu dārzkopju iecienītajām šķirnēm. Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad Rīgas dārzkopības biedrības biedriem radās neskaidrības par sēklu apriti un dārzniecības Neslinko vadītājai Elgai Bražūnei tika sastādīts administratīvais protokols par sēklu tirdzniecības pārkāpumiem.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām